Majowe wydarzenia w CK Nowy Pafawag

WK, inf. prasowa | Utworzono: 2024-05-14 18:10 | Zmodyfikowano: 2024-05-14 18:11
Majowe wydarzenia w CK Nowy Pafawag - fot. mat. prasowe
fot. mat. prasowe

Zbliża się kolejna edycja Nocy Muzeów!

Zapraszamy małych i dużych, będziemy wspólnie malować psi mural!!! Dołączycie?

W tym roku łączymy siły i zapraszamy Was do spacerowania po Nowym Dworze pomiędzy Biblioteką, gdzie na dziedzińcu czekał będzie kiermasz książki bibliotecznej, MDK Młodzieżowy Dom Kultury FABRYCZNA Wrocław, który szykuje wystawę prac, warsztaty i koncert, a Centrum Kultury Nowy Pafawag, gdzie razem z Aleksandrą Czudżak będziemy tworzyć wielkoformatową kolorowankę na ścianie budynku!

Wspólne malowanie rozpoczniemy o godzinie 19.00.

WSTĘP WOLNY!!

Razem z artystką Aleksandra Czudżak przygotowujemy malarski performers!
Na jednej ze ścian budynku Centrum Kultury Nowy Pafawag na wszystkich chętnych czekała będzie olbrzymia kolorowanka, przygotowane przez artystkę kształty wypełnimy różnymi kolorami. W efekcie powstanie mural, wielkoformatowe dzieło. Malowaniu będzie towarzyszyć specjalnie przygotowany na tę okazję video mapping-animacje Anielki Lubienieckiej i wystawa prac Aleksandry Czudżak pt. „Jak namalować pieska".


Zbliża się  też Dzień Mamy i Dzień Dziecka!

Z tej okazji 26 maja o godz. 16:00 spotkamy się na wydarzeniu „Dziedziniec artystyczny" w Centrum Kultury Nowy Pafawag, na kolejnym sąsiedzkim wydarzeniu. Ten wyjątkowy dzień dedykujemy rodzinom, twórczym spotkaniom i aktywnościom na świeżym powietrzu.

Na scenie zaprezentują się: Teatr Formalina z rodzinnym spektaklem Fim Fara Fikum, dzieci z grupy arabskiej z projektu artystyczno-edukacyjnego Lelenfant

Fim Fara Fikum Magikum to opowieść o dziecięcej rywalizacji, o kłótniach między najmłodszymi i o prawdziwej miłości między rodzeństwem, która potrafi pokonać nawet najtrudniejsze momenty.
Bohaterkami spektaklu są trzy siostry Zola, Lola i Cola które próbują dostać się do prestiżowej szkoły magii – Fim Fa Ra Fikum Magikum. Aby dostać się do szkoły dziewczynki muszą zdać egzamin, polegający na wykonaniu trzech niezwykle trudnych zadań, które wymagają od nich czarodziejskich umiejętności ale przede wszystkim...współpracy. O ile z czarami radzą sobie dosyć dobrze, o tyle ze wspólnym działaniem jest już znacznie gorzej.

Po spektaklu zapraszamy na otwarte warsztaty:

- kreatywne warsztaty dla dzieci - Biblioteka Miejska, filia nr 22
- szycie poduszek w kształcie chmurek, Renata Więclawska
- tworzenia wisiorków dla mam z naturalnych materiałów - Muchogród, Ania Chlebnikow
- tworzenia mini makiety budynku Centrum Kultury Nowy Pafawag.

Kiermasz osiedlowego rękodzieła

Na wydarzenie zaprosiliśmy osoby tworzące unikatową biżuterię hand made, własnoręcznie wykonane ozdoby i zabawki, obrazki, ilustracje i inne wyjątkowe przedmioty. Będzie okazja do kupienia upominków od serca dla ukochanych mam i dzieci.

Dziedziniec przy Centrum
Wstęp wolny!

Na miejscu spotkacie:
Pushek Cafe z lemoniadą, obwarzankami, watą cukrową.
Bike Cafe mobilna kawiarnia rowerowa z wysokiej jakości kawą oraz lodami.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.