Złoto czy srebro dla Śląska? [RELACJE]

PP/WK/PAP | Utworzono: 2024-05-25 08:05 | Zmodyfikowano: 2024-05-25 08:05
Złoto czy srebro dla Śląska? [RELACJE] - fot. slaskwroclaw.pl/Adriana Ficek
fot. slaskwroclaw.pl/Adriana Ficek

Spotkanie relacjonujemy w specjalnym wydaniu audycji Popołudnie Kibica.

Przed ostatnią kolejką Ekstraklasy w grze o złoto pozostały jeszcze dwie drużyny: Jagiellonia Białystok i Śląsk Wrocław. Po 33 kolejkach prowadzący duet ma po 60 punktów, ale w tabeli prowadzi i w lepszej sytuacji jest Jagiellonia. Wszystko za sprawą bilansu bezpośrednich spotkań ze Śląskiem - w 1. rundzie we Wrocławiu gospodarze wygrali 2:1, ale w marcu w rewanżu w Białystoku to piłkarze trenera Adriana Siemieńca zwyciężyli nieco wyżej, bo 3:1.

Ten "bonus" sprawia, że przy równej liczbie punktów na koniec sezonu, to Jagiellonia będzie wyżej w tabeli. W tej sytuacji w kończącej zmagania serii spotkań ekipa trenera Jacka Magiery, by cieszyć się z mistrzostwa, musi uzyskać lepszy wynik niż "Jaga". Teoretycznie łatwiejsze zadanie czeka lidera, który podejmie walczącą o utrzymanie Wartę Poznań. Śląsk natomiast zagra w Częstochowie z ustępującym mistrzem - Rakowem.

Trener Śląska Wrocław Jacek Magiera: "Jesteśmy podbudowani"

"Jesteśmy podbudowani ostatnimi wygranymi z Radomiakiem, Cracovią i ŁKS-em. Pokazaliśmy dobrą grę w ofensywie i defensywie. Tego oczekuję też w Częstochowie" - mówił przed ostatnim meczem rozgrywek trener Śląska, Jacek Magiera:

Szansę na pierwszy medal w barwach WKS-u oraz koronę króla strzelców całych rozgrywek ma najskuteczniejszy snajper Śląska, Hiszpan Erik Exposito.

Pierwszy tytuł Jagielloni, trzeci dla WKS-u

Jeśli "Jaga" sięgnie po tytuł, będzie to jej pierwszy taki sukces. Dotychczas dwukrotnie była wicemistrzem kraju (2017, 2018), a w 2010 roku sięgnęła po Puchar Polski. Śląsk był najlepszy w lidze w 1977 i 2012 roku. Oba kluby, które przed rokiem broniły się sprzed spadkiem, mają już zapewniony udział w europejskich pucharach, podobnie jak trzecia w tabeli Legia Warszawa.

Początek spotkania Raków - Śląsk (podobnie jak pozostałych meczów 34. kolejki) o godz. 17.30. Starcie w Częstochowie  będziemy relacjonować w Radiu Wrocław w specjalnym wydaniu audycji Popołudnie Kibica, już od 17.00.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.