Młodzi szykują się do pracy. W Głogowie to już tradycja

Karolina Bieniek, JD | Utworzono: 2024-06-01 16:59 | Zmodyfikowano: 2024-06-01 17:03
Młodzi szykują się do pracy. W Głogowie to już tradycja - fot. Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej
fot. Gminne Centrum Kultury w Jerzmanowej

Od kilkunastu lat młodzież z Głogowa, pod okiem pracowników spółdzielni, podczas dwutygodniowych turnusów wykonują drobne prace porządkowe. To jedyny taki program w regionie, w ramach którego nawet setka młodych ludzi między 16. a 20. rokiem życia w okresie wakacyjnym znajduje zatrudnienie.

Młodzi ludzie chcą pracować i rozglądają się za ofertami pracy, by się usamodzielnić i mieć środki na swoje drobne wydatki:

"Bardzo bym chciała znaleźć sobie jakąś pracę na wakacje, bo jak rodzic da, to najczęściej wydajesz od razu, a jak ma się swoje pieniądze, to jest się bardzo ostrożnym - myśli się dwa razy, zanim się je wyda, bo się je samemu zarobiło. Widzi się tę perspektywę rodzica" - mówi Radiu Wrocław szesnastoletnia Ola.

Mieszkańcy: "To wartościowy program"

"Większość młodych nie ma pieniędzy na swoje wydatki i wydaje mi się, że takie podejście jest dobre dla młodych - nauczyć się pracy, obowiązków... To cieszy, że młodzież tak się rwie do pracy" - mówią mieszkańcy.

Młodzież pracuje przez dwa tygodnie bez weekendów, od 4 do 5 godzin dziennie.

Wakacyjna Praca dla Młodych jest organizowany przy wsparciu finansowym miasta przez spółdzielnię mieszkaniową Nadodrze. Do programu mogą się zgłaszać młodzi mieszkańcy gminy miejskiej Głogów posiadający legitymację szkolną bądź studencką. Rekrutacja rusza 11 czerwca.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.