Jedziesz na wycieczkę? Sprawdź swój autokar

Beata Makowska, JD | Utworzono: 2024-06-03 12:47 | Zmodyfikowano: 2024-06-03 12:47
Jedziesz na wycieczkę? Sprawdź swój autokar - fot. Dolnośląska Policja
fot. Dolnośląska Policja

Nie wahajmy się zadzwonić na swoją komendę i poprosić o sprawdzenie pojazdu, którym będą podróżować dzieci – apeluje wrocławska policja. Nawet podstawowa kontrola pozwoli zweryfikować czy jest on bezpieczny.

„Dobrym zwyczajem, do którego namawiamy, jest poinformowanie o planowanej wycieczce autokarem z kilkudniowym wyprzedzeniem. Zadbajmy o to bezpieczeństwo, by wspólne wyjazdy nie były obarczone przykrymi wspomnieniami w związku ze zdarzeniami drogowymi, których można uniknąć” – mówi Wojciech Jabłoński, rzecznik wrocławskiej policji.

We Wrocławiu ruszył punkt kontroli autokarów

Specjalny punkt jest czynny od poniedziałku do piątku, od 6:00 do 9:00. Policjanci czekają na autobusy przy al. Karkonoskiej, tuż przy Partynicach. Sprawdzają stan trzeźwości kierowców, posiadane uprawnienia oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

„Przy wyjeździe z Wrocławia trzeba wjechać na taki ślimak i wrócić na tę drogę, wówczas będzie można taki autobus sprawdzić dokładnie”  – dodaje Wojciech Jabłoński.

Tutaj czekają mundurowi:

Na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl można sprawdzić podstawowe informacje na temat autokaru: informacje o obowiązkowym badaniu, dane techniczne, czy informacje o polisie OC.

W przypadku potrzeby kontroli pojazdu w innych dniach lub godzinach niż wyznaczone, wrocławscy policjanci proszą o kontakt telefoniczny pod numerem 47 87 136 20.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.