Guzior G Tour – Mati rusza w tournée po Polsce

Radio Wrocław | Utworzono: 2024-06-13 10:23 | Zmodyfikowano: 2024-06-13 10:24
Dodaj do Wykop.pl
Guzior G Tour – Mati rusza w tournée po Polsce - Materiał Sponsora
Materiał Sponsora


Guzior – arogancki artysta czy pomysłowy raper?

Mateusz Bluza, bo tak ma na imię i nazwisko Guzior, to jeden z najbardziej rozpoznawalnych raperów na polskiej scenie muzycznej. Początkowo należał do składu wytwórni QueQuality, jednak szybko podjął decyzję o usamodzielnieniu. EVILTWINcorp to jego własny label, którego nazwa nawiązuje do debiutanckiego albumu Evil Twin z 2017 roku. Tenże krążek doczekał się statusu złotej płyty. Evil_Things to z kolei płyta z 2018 roku, która pokryła się dwukrotną platyną. Natomiast Pleśń z 2020 roku zdobyła diament.

Najnowszy album G ukazał się 24 maja 2024 roku. Tym razem oprócz wytwórni EVILTWINcorp do dystrybucji dołączyło Sony Music Entertainment Poland. Piętnaście utworów we współpracy z innymi polskimi muzykami powstawało na przestrzeni ostatnich trzech lat. Charakterystyczna nawijka, nostalgiczne brzmienia i bezkompromisowa arogancja przekonała już wielokrotnie publiczność do muzy Guziora. Czy i tak będzie tym razem?


G Tour – gdzie zagra Guzior?

Mati wydał kilka tygodni temu najnowszy album G i nie ma zamiaru próżnować. Już teraz ogłasza trasę po największych polskich miastach. Gdzie będzie można usłyszeć znane przeboje takie jak Blueberry, Fala, Płuca zlepione topami, Tatuaże z henny, WIFI czy Kushkoma oraz kompozycje z nowego krążka. W jakich więc miastach pojawi się Guzior?

  • 5 października – Wrocław, A2;
  • 12 października – Katowice, P23;
  • 18 października – Poznań, B17;
  • 19 października – Gdańsk, B90;
  • 26 października – Warszawa, Progresja;
  • 2 listopada, Kraków, Klub Studio.

Bilety są dostępne na Going. i Empik Bilety. -> GUZIOR “G” TOUR 2024

Na G pojawiło się wielu ciekawych polskich artystów. Wśród nich są tacy twórcy jak Vito Bambino, Kukon, Kinny Zimmer, Kuban, Favst oraz Louis Villain. Czy któryś z nich zagości na trasie Matiego? Dowiemy się już niebawem.