Komfort i swoboda czyli nowoczesne schronisko dla czworonogów

Beata Makowska, MF | Utworzono: 2024-06-23 09:37 | Zmodyfikowano: 2024-06-23 09:39
Komfort i swoboda czyli nowoczesne schronisko dla czworonogów - BERGER_Bau_schronisko_w_Walbrzychu_zrodlo_zdjecia_Urzad_Miejski_Walbrzych/wizualizacja
BERGER_Bau_schronisko_w_Walbrzychu_zrodlo_zdjecia_Urzad_Miejski_Walbrzych/wizualizacja

Na powierzchni około 2000 metrów kwadratowych znajdą się m.in. ogrzewane hale z boksami dla około 150 psów i 50 kotów. Schronisko będzie wyposażone w wybiegi umożliwiające zwierzętom swobodne wychodzenie na zewnątrz.

"Koty i psy będą miały możliwość samodzielnego wyboru, czy chcą przebywać w środku, czy na zewnątrz, co znacznie poprawi ich komfort psychiczny. Wszystkie boksy będą wykonane z materiałów łatwych do czyszczenia i niechłonących zapachów oraz zarazków. Zastosowanie nowoczesnych, antybakteryjnych materiałów ograniczy ryzyko rozprzestrzeniania się chorób, co jest szczególnie istotne w przypadku schronisk, gdzie zwierzęta często przebywają w bliskim kontakcie” – mówi Piotr Kierzkowski, Kierownik Działu Przygotowania wykonawcy.

Kompleksowe Centrum Opieki i Edukacji

Znajdzie się tam również gabinet weterynaryjny przystosowany do przeprowadzania bardziej skomplikowanych zabiegów, a także sala szkoleniowa i multimedialna, w której będą organizowane spotkania edukacyjne dla dzieci i seniorów. Powstanie również mini SPA dla zwierząt oraz pokoje do zabaw, gdzie odwiedzający będą mogli spędzać czas z podopiecznymi schroniska.

Za realizację projektu odpowiedzialna będzie wrocławska firma BERGER Bau. Koszt wykonania projektu wynosi prawie 13 mln zł, z czego 85% kwoty pokryje Fundusz Sprawiedliwej Transformacji. Cała inwestycja ma zostać ukończona w ciągu 13 miesięcy od dnia podpisania umowy, czyli od 7 czerwca 2024 roku.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.