Urodziny Mediateki we Wrocławiu: 20 lat inspiracji literackich

Ewa Zając, MF | Utworzono: 2024-06-23 10:55 | Zmodyfikowano: 2024-06-23 10:56
Urodziny Mediateki we Wrocławiu: 20 lat inspiracji literackich - fot. Krzysztof Wilma
fot. Krzysztof Wilma

Przez ten czas stała się miejscem, w którym toczy się życie literacko-kulturalne miasta. Tu odbywają się festiwale literackie, spotkania autorskie, szkolenia, warsztaty, pokazy filmowe, a nawet koncerty.

"Świętujemy przez cały tydzień. W poniedziałek będzie można odwiedzić naszą strefę letniego czytania. 25 czerwca zapraszamy na takie oficjalne świętowanie, to spotkanie z Mariuszem Szczygłem, ale też urodzinowy tort, okazja do powspominania- mówi Inez Jasińska, szefowa Mediateki.

Gdy powstawała, planowano stworzyć modelową bibliotekę, która będzie reagować na potrzeby nastolatków, zmieniającego się świata oraz rozwój mediów. Według przedstawicieli Mediateki udało się to osiągnąć, co widać po wzroście liczby klientów i zwiększeniu wykorzystania zbiorów.

"Wciąż mamy wielu czytelników i odwiedzających, ale po 20 latach chcemy dalej się rozwijać, zmieniać i odpowiadać potrzebom dzisiejszego świata. Dlatego z okazji 20. urodzin Mediateki przeprowadzamy badanie wśród odwiedzających, a także osób, które po prostu chcą podzielić się swoją opinią" - zapewnia szefowa Mediateki.

Dziś można jeszcze wziąć udział w zajęciach kreatywnych, podczas których omawiane będzie logo Mediateki. Do 28 czerwca odbędą się urodzinowe atrakcje: specjalny pokaz filmowy, spotkanie z Mariuszem Szczygłem oraz kryminalna gra miejska. Wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.