Do Złotoryi wraca bezpłatna komunikacja miejska. Jest w pełni elektryczna!
Po najstarszym mieście w Polsce znów kursują autobusy. W czwartek, 17 kwietnia, odbył się wspólny przejazd inaugurujący powrót bezpłatnej komunikacji. Złotoryjanie czekali na tę chwilę od ponad 5 lat - nic więc dziwnego, że autobusy pękały w szwach.
Polecamy: Jakie jajka powinny trafić na wielkanocny stół? W wyborze pomogą małpy i pantery z Zoo Wrocław
To część większego planu
Paweł Kulig, burmistrz Złotoryi, mówi wprost, że uruchomienie bezpłatnych połączeń to część większego, strategicznego planu lepszego skomunikowania Złotoryi także z innymi ośrodkami:
- Bezpłatna komunikacja autobusowa ma być zgrana z odjazdem pociągów. Przygotowujemy centrum przesiadkowe, teraz trwa rewitalizacja linii kolejowej. My jeden krok, ale jakże ważny do skomunikowania naszego miasta, wykonaliśmy.
Z Wrocławia: "Jest niebezpiecznie". Most Oporowski przejdzie duży remont, będzie dodatkowe przejście dla pieszych
2 linie i 27 przystanków
Mieszkańcy mają do dyspozycji 27 przystanków i 2 linie. Linia numer 1 będzie jeździła zarówno w dni powszednie, jak i w weekendy oraz święta, komunikując niemal całe miasto. Z kolei linia numer 2, przygotowana z myślą o uczniach i pracownikach dojeżdżających do szkół i zakładów na strefie, będzie funkcjonować tylko w dni powszednie.
- Z Kopacza dostać się starszemu człowiekowi do szpitala to jest odcinek około 4,5 kilometra i pod górę cały czas.
- Pomysł na szóstkę.
- Potrzebny jest na pewno, bo wiadomo, że są ludzie starsi, którzy nie dojdą w pewne miejsca.
Rozkłady jazdy są dostępne na każdym przystanku, a także w aplikacji mobilnej, w której pasażerowie mogą śledzić całą trasę przejazdu. Magistrat zachęca mieszkańców do tego, by w najbliższych tygodniach dzielić się uwagami dotyczącymi tras i częstotliwości odjazdów.
Pierwszym od lat kursem autobusu w Złotoryi jechała też Karolina Bieniek, reporterka Radia Wrocław:
Sprawdź też: Samochód wjechał w barierki w centrum Ząbkowic Śląskich. Kierowca prawdopodobnie zasłabł
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


