Polski astronauta we Wrocławiu. Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski spotkał się z młodzieżą

Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski spotkał się z młodzieżą podczas Gali Finałowej 28. Dolnośląskiego Festiwalu Nauki na Politechnice Wrocławskiej. Przed rozpoczęciem spotkania polski astronauta podkreślał, że cieszy się z pierwszego kontaktu z młodymi ludźmi po powrocie na Ziemię. Zdradził też, że jego celem – zarówno tego wydarzenia, jak i kolejnych planowanych spotkań na wrocławskich uczelniach – jest inspirowanie młodzieży do rozwijania zainteresowań nauką i kosmosem:
- Mam nadzieję, że będę miał okazję przekazać troszeczkę mojego życia na orbicie - jak ono wyglądało - ale również pracy na orbicie i mam nadzieję, że będę w stanie zainspirować kilka osób. Jeżeli tak, to to jest moje duże zwycięstwo. Kariera inżyniera, naukowca, astronauty jest fascynująca.
Nasza akcja: Mikrofon Radia Wrocław osiągnął stratosferę! Zobaczcie, jak prezentuje się ponad chmurami [WIDEO]
Uznański-Wiśniewski opowiadał o badaniach prowadzonych w kosmosie
W wydarzeniu wzięło udział blisko 650 uczniów. Polski astronauta, który wrócił niedawno z misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej, opowiadał o badaniach prowadzonych w kosmosie:
- Wykonaliśmy 13 polskich eksperymentów na orbicie, a z Europejską Agencją Kosmiczną cztery dodatkowe. Tutaj mamy ogromny wpływ na naukę i technologię – z naszej strony, ze strony Europejskiej Agencji Kosmicznej i krajów, które poleciały z nami. Wykonywaliśmy eksperymenty z zakresu fizjologii ludzkiej, psychologii, biotechnologii i biologii, tak jak tutaj – eksperyment z Politechniki Warszawskiej – oraz z moich dziedzin specjalizacyjnych: fizyki i inżynierii.
Dr Sławosz Uznański-Wiśniewski to drugi polski astronauta w historii. W kosmosie przebywał od 25 czerwca do 15 lipca w ramach misji IGNIS.

We Wrocławiu: Rozrzucone hulajnogi na wrocławskich drogach. Miasto uruchomiło narzędzie, którym możesz to zgłosić
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

