Puchar EHF piłkarek ręcznych – awans KPR Kobierzyce

KPR musiał odrobić w Turcji jednobramkową stratę i wydawało się, że nie będzie to trudne zadanie, bo po kwadransie polski zespół prowadził już 12:7. Problemy ekipy z Dolnego Śląska zaczęły się w drugiej połowie. W 44. minucie było jeszcze 27:24 dla KPR, ale Uskudur w cztery minuty rzucił cztery gole i wyszedł na prowadzenie (28:27). Walka o awans trwała do ostatnich minut.
Przy stanie 31:31 „Kobierki” zdobyły dwa gole, a w kolejnej akcji pomyliła się Yasemin Sahin. Piłkę miał polski zespół i Wiktoria Kostuch powiększyła prowadzenie do trzech goli. Do końca pozostawało niewiele ponad 60 sekund i Turczynki nie zdołały już odrobić strat.
Uskudar B.S.K. - KPR Gminy Kobierzyce 31:34 (16:20). Pierwszy mecz: KPR – Uskudar 31:32. Awans: KPR Kobierzyce.
Najwięcej bramek dla KPR: Wiktoria Kostuch 10, Magdalena Drażyk 8, Małgorzata Buklarewicz 5, Zuzanna Ważna i Ausra Arcisevskaja po 4;
Najwięcej bramek dla Uskudar: Fanta Diagouraga 12, Yasemin Sahin 5, Seval Bozova i Aysenur Kara po 3.
Przeczytaj także: Chrobry postawił się mistrzowi Polski
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.

