Koniec z produkcją lodówek w fabryce LG Electronics w Biskupicach. Solidarność: "Pracę może stracić 180 osób" - Radio Wrocław

Koniec z produkcją lodówek w fabryce LG Electronics w Biskupicach. Solidarność: "Pracę może stracić 180 osób"

Mateusz Florczyk
Mateusz Florczyk
| 7 miesiecy temu, 2025-11-05, 17:43
Koniec z produkcją lodówek w fabryce LG Electronics w Biskupicach. Solidarność: "Pracę może stracić 180 osób" - LG Electronics w Biskupicach Podgórnych.
LG Electronics w Biskupicach Podgórnych.
Fot: Google Street View

LG Electronics planuje wygaszenie do końca roku produkcji lodówek w fabryce w Biskupicach Podgórnych. Firma podkreśla, że nie zamyka zakładu, a jedynie optymalizuje strukturę produkcji i zamierza rozwijać dział pralek. W praktyce może to oznaczać restrukturyzację miejsc pracy. Te informacje potwierdza dolnośląska „Solidarność”, która została oficjalnie poinformowana o rozpoczęciu procedury zwolnień, prawdopodobnie grupowych:

- Wszyscy ci pracownicy mają zostać zwolnieni, ta produkcja ma zostać zlikwidowana. Część pracowników biurowych również pracowała na rzecz tej części działalności. Łącznie, z tego co otrzymałyśmy w bardzo wstępnych informacjach, to jest ponad 180 osób. - informuje Kazimierz Kimso, Przewodniczący Regionu Dolny Śląsk Niezależny Samorządny Związek Zawodowy „Solidarność”.

Firma sugeruje możliwość utrzymania części miejsc pracy poprzez przekwalifikowanie pracowników i przejście do działu pralek. Związkowcy zaznaczają jednak, że dopóki nie ma tych deklaracji w formie konkretnego porozumienia, nie można przedstawiać ich jako pewnych. Najbliższe tygodnie będą kluczowe dla ustalenia zasad odpraw, ewentualnych szkoleń i dalszych losów załogi. Zapytaliśmy firmę LG o jej stanowisko w tej sprawie – czekamy na odpowiedź.

Przeczytaj również: Dwa przeszczepy serca jednego dnia. Wrocławscy medycy upamiętnili 40. rocznicę historycznej operacji


Komentarze (11)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kris 2025-11-06 09:18:13 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Ooooo wina pisu ! Wychodzi po 2 latach ze to ich wina....ale trzeba mieć beret zryty żeby tsk pisać:ddddd
~Mieszkańcy 2025-11-06 00:21:02 z adresu IP: (188.33.xxx.xxx)
Lodówki lodówkami, może PRW więcej napisze o brakach finansów w służbie zdrowia, przesuwaniu operacji i leczenia ludzi na 2027r??? Wiem, jesteście medim zależnym od rządu, a to niezbyt przychylny temat. Ale jesteście i powonniście być dla ludzi, dlatego - słuchamy, co macie do powiedzenia o tym. Tylko proszę... bez kretyńskiej propagandy !
~Bezpartyjny emeryt. 2025-11-06 19:26:55 z adresu IP: (2a01:113f:601:8c00:cc80:x:x:x)
A kto to jest lub są " mieszkańcy " ???.
~Rysio 2025-11-06 07:52:12 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Zgadzam się w pełni
~8 gwiazd 2025-11-06 06:32:41 z adresu IP: (88.135.xxx.xxx)
Mieszkańcu i pralki I lodówki trzeba produkować a to że PiS zrujnował nasz kraj do tego mieszkancu nie widzisz?? To ten złodziejski proceder PiS okradał nas przez 8 lat i ze służby zdrowia
~Mniejsze zło 2025-11-05 19:11:31 z adresu IP: (2a00:f41:70fe:f468:10da:x:x:x)
No i super, od 2 lat rządzi KO czyli PO, zamykać to wszystko na kłódkę i na szparagi :)
~Klacz 2025-11-05 18:21:42 z adresu IP: (2a02:a318:40e9:6d80:1879:x:x:x)
Jak pis robi takie wałki z ziemią, to każdy inwestor się boi.
~Kos 2025-11-08 15:32:57 z adresu IP: (2a00:f41:7062:f2ee:506b:x:x:x)
Takich wałów jak robią popaprańcy i tęczowy to szok, lepiej nie trzeba, a ci co Polskę sprzedali teraz zostaną z reka w nocniku! Dobrze wam tak!
~Lolek 2025-11-06 13:30:46 z adresu IP: (37.109.xxx.xxx)
Ziemię kupił sponsor PO i śledztwo ugrzęzło. Pytanie po co kupił? Kto o tym wiedział? Kto to popierał?
~ŚpiewakSam 2025-11-06 04:22:05 z adresu IP: (77.222.xxx.xxx)
To ile PiS tej ziemi ci przewałkował. Ofiaro Permanentnej Obłuda. Tak was ogłupili, że m.in. Giertych, Nowak, Karpiński, Grodzki, Gawłowski, i cała ta mafia to uczciwi, praworządni patrioci. Będziecie niedługo żreć szczaw i mirabelki i dalej obwiniać o to PiS.
~xx2 2025-11-05 18:10:10 z adresu IP: (195.140.xxx.xxx)
niestety, Polska jest juz za droga. a co gorsza nie wyworztlasmy swojego przemyslu bo wszystko zostalo sprzedane zagranice. a tam tylko patrza, co sie oplaca. To juz kolejna taka akcja w tym roku.