Poważne zderzenie dwóch osobówek we Wrocławiu. Duże korki na ul. Jedności Narodowej [ZDJĘCIA] - Radio Wrocław

Poważne zderzenie dwóch osobówek we Wrocławiu. Duże korki na ul. Jedności Narodowej [ZDJĘCIA]

Piotr Lipieta
Piotr Lipieta
| 7 miesiecy temu, 2025-11-21, 19:24
Poważne zderzenie dwóch osobówek we Wrocławiu. Duże korki na ul. Jedności Narodowej [ZDJĘCIA] – Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i ul. Daszyńskiego we Wrocławiu.
Do zderzenia dwóch pojazdów osobowych doszło na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej i ul. Daszyńskiego we Wrocławiu.
Fot: Adrian Osiński / Straż Pożarna Wrocław 998

Aktualizacja: Około godz. 21:10 ruch został udrożniony. Tramwaje wróciły na swoje regularne trasy. Wyjaśnianiem kolizji zajmuje się policja. 

Wcześniej pisaliśmy:

Kolejny dzień i kolejne poważne wypadki na drogach we Wrocławiu. Na skrzyżowaniu ul. Jedności Narodowej oraz ul. Daszyńskiego doszło do poważnego zderzenia dwóch pojazdów osobowych. Żaden z pojazdów MPK Wrocław nie uczestniczył w zdarzeniu.

Sprawdź dodatkowo: Na AOW zaraz posypią się mandaty. Odcinkowy pomiar prędkości na ostatniej prostej

 

Jak powiedział dyżurny wrocławskiej straży pożarnej w rozmowie z dziennikarzem Radia Wrocław, służby zostały zadysponowane do zdarzenia o godz. 18:26. Na miejscu pracują dwa zastępy straży pożarnej. Nie ma informacji o osobach poszkodowanych. Na miejscu pracują policjanci, którzy będą ustalali przebieg zdarzenia.

Miejski przewoźnik wprowadził objazdy dla czterech linii tramwajowych. Pojazdy linii 6 11, 23, 24 zostały skierowane od przystanku "Nowowiejska" przez ul. Nowowiejską, Sienkiewicza, most Szczytnicki, al. Różyckiego do pętli Stadion Olimpijski. Zadysponowano autobusy "za tramwaj" w relacji Kowale - Nowowiejska - Kowale.

Materiał będzie aktualizowany.

Przeczytaj również: Utrudnienia po zderzeniach na A4 i AOW. "Kierowca może mówić o ogromnym szczęściu"

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia na drodze? A może stoisz w korku i chcesz przestrzec innych kierowców? Zadzwoń na telefon drogowy Radia Wrocław: 71 339 33 55.

 

 


Komentarze (5)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Miro 2025-11-22 11:06:07 z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Projektanci tzw. zielonej ulicy Daszyńskiego przyjęli błędne założenie , że projektują sensowne rozwiązania dla ludzi cywilizowanych. Sama idea zielonej ulicy ma sens, ale przy tym w polskich warunkach zamiast drewnianych parkletów potrzebne były by betonowe zapory przeciwczołgowe nazywane "jeżami". Betonowy jeż waży ok. 300 kilogramów. Jedno jego ramię zawsze sterczy w górę i potrafi zablokować przejazd ciężkiego pojazdu opancerzonego. Niestety żyjemy w dzikim kraju i po dwóch latach okazało się, że zdewastowane parklety oraz inne elementy infrastruktury trzeba naprawiać. Fikcją pozostaje ograniczenie prędkości do 30 km/n w strefie "tempo 30" co stwarza realne zagrożenie dla pieszych usiłujących przejść przez ulicę. Także parkowanie odbywa się po polsku, czyli byle jak i byle gdzie. Przecież w projekcie zielonej ulicy Daszyńskiego precyzyjnie określono rozmieszczenie miejsc postojowych, ale z jakiegoś powodu dotychczas nie ustawiono oznakowania informującego gdzie i jak można parkować. Optymalnym rozwiązanie pozostaje wdrożenie Strefy Płatnego Parkowania (SPP), gdyż wówczas konieczne będzie wyznaczenie legalnych miejsc postojowych. Sposobem na ograniczanie ruchu samochodowego jest MNIEJ PRZESTRZENI PARKINGOWEJ ORAZ STREFY PŁATNEGO PARKOWANIA. Wskaźnik motoryzacji nie powinien stanowić podstawy wymiarowania i dostosowywania rozwiązań drogowych do rosnących potrzeb zmotoryzowanych.
~~~~Rych 2025-11-22 10:43:10 z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
do ~Miro . Z Rychtalskiej nie ma lewoskrętu, na skrzyżowaniu z Nowowiejskiej /Wyszyńskiego nie ma lewoskrętu. Więc chcąc dojechać do Daszyńskiego pozostaje tylko zjazd w ul. Ustronie i przez J.Narodowej / Żeromskiego do Daszyńskiego. Horror
~~~Rych 2025-11-21 20:50:07 z adresu IP: (83.168.xxx.xxx)
To skrzyżowanie wymaga modernizacji sygnalizacji świetlnej . Problemy są dla lewoskrętów autobusów MPK , często z Rychtalskiej skrecają w lewo pojazdy , pomimo zakazu - za wyjątkiem MPK. Przybywa pojazdów i problemów. W okresie modernizacji ul.Słowiańskiej będzie olbrzymie zakorkowanie - częstsze kolizje.Przybędzie samochodów po rozbudowie osiedla przy Rychtalskiej.
~/// 2025-11-22 09:56:51 z adresu IP: (185.164.xxx.xxx)
wprowadzenie jednokierunkowej na tym odcinku jest totalną głupotą i zrobienie na złość mieszkańcom oraz resztce funkcjonującym firmom i sklepom przy tej ulicy , ale wystarczy rozebrać skrzynki na skrzyżowaniu żeromskiego z daszyńskiego tworząc mini rondo bo miejsce jest i podnieść przejścia dla pieszych na skrzyżowaniu . ci którzy jeżdżą tędy na skróty nie jechaliby tą ulicą a piesi mogliby normalnie przejść na drugą stronę zamiast wychylać zza krzaka jak to teraz jest z duszą na ramieniu bo są NIEWIDOCZNI .
~Miro 2025-11-22 08:17:15 z adresu IP: (89.67.xxx.xxx)
Problem można rozwiązać wprowadzając ruch jednokierunkowy ulicą Ignacego Daszyńskiego na odcinku od ul. Jedności Narodowej do ul. Stefana Wyszyńskiego, tak jak wnioskowała Rada Osiedla Ołbin.