Strażacy z Kotliny Jeleniogórskiej zbierają "Paczki dla seniora". To już 4. edycja akcji - Radio Wrocław

Strażacy z Kotliny Jeleniogórskiej zbierają "Paczki dla seniora". To już 4. edycja akcji

Maciej Ryłkiewicz
Maciej Ryłkiewicz
| Pół roku temu, 2025-12-03, 12:26
Strażacy z Kotliny Jeleniogórskiej zbierają "Paczki dla seniora". To już 4. edycja akcji – Ruszyła 4. akcja „Paczka dla seniora”.
Ruszyła 4. akcja „Paczka dla seniora”.
Fot. Maciej Ryłkiewicz

Strażacy z Kotliny Jeleniogórskiej zbierają "Paczki dla seniora". Można dostarczać produkty z długim terminem przydatności oraz środki chemiczne. Zbiórka przeznaczona jest dla najbardziej potrzebujących i trwa do 13 grudnia. W powiecie karkonoskim produkty można dostarczać do jednostek Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej. To już 4. akcja, która wzbudza duże emocje, mówi Iwona Maj z Ochotniczej Straży Pożarnej w Miłkowie:

- My jako strażacy jesteśmy powołani do tego, żeby pomagać. To nie chodzi też o to, że oni dostają tę paczkę. To chodzi też o to, że poświęcamy im chwilę na to, żeby z nimi porozmawiać, poświęcić im ten moment, nawet żeby po prostu z nimi pobyć.

Sprawdź też: Przylądek Nadziei w europejskiej czołówce! Chodzi o innowacyjną terapię komórkową CAR-T

Produkty można również dostarczać do jeleniogórskiego ratusza, starostwa karkonoskiego i Karkonoskiego Parku Narodowego. Można też zadzwonić do koordynatorów akcji "Paczka dla seniora", którzy odbierają dary osobiście. Trafią one 13 grudnia w ręce najbardziej potrzebujących.

- Do tych osób, do których docieramy - są to osoby starsze, które żyją na skraju ubóstwa, których na co dzień nie widzimy tutaj na ulicach, nie widzimy ich w urzędach, gdzie proszą o pomoc. Zazwyczaj są to osoby, które siedzą w domu - mówi Marcin Urbaniak, pomysłodawca akcji i przewodniczący grupy Strażaków Kotliny Jeleniogórskiej.

Akcję "Paczka dla seniora" wspiera również Państwowa Straż Pożarna, mówi st. bryg. Andrzej Ciosk, jeleniogórski komendant:

- Zachęcam wszystkich, żeby wzięli udział w tej akcji, żeby przekazać na rzecz naszych seniorów.
- Zachęcam bardzo serdecznie. Powiat karkonoski jest akurat pierwszy raz w tej akcji, ale mam nadzieję, że to się tak rozrośnie, że co roku będziemy to tylko powiększać - dodaje Kinga Nowak, przewodnicząca Rady Powiatu Karkonoskiego, a także strażaczka.

W trakcie akcji nie jest prowadzona zbiórka pieniędzy.

W regionie: Są pieniądze na remont w Twierdzy Kłodzko. Szykują się duże zmiany na starcie trasy zwiedzania


Komentarze (2)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kamienna Góra dzisiejsza 2025-12-03 13:45:45 z adresu IP: (2a00:f41:b043:5714:30f6:x:x:x)
Szkoda, że szef PiS w jelonce Ireneusz Łojek zapomniał o ubogich starszych kobietach i mężczyznach. Powinni wybrać nowego szefa PiS w Jeleniej Górze. który ma dobre serce.
~Deska 2025-12-03 14:34:01 z adresu IP: (2a02:a318:40a7:6c00:6031:x:x:x)
PiS w ogóle zapomniał, wszystko co robili to na pokaz.