Montują odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4. Są utrudnienia dla kierowców - Radio Wrocław

Montują odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4. Są utrudnienia dla kierowców

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| Ćwierć roku temu, 2026-03-18, 08:20
Montują odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4. Są utrudnienia dla kierowców - W okolicy węzła Krzyżowa montowane są urządzenia OPP.
W okolicy węzła Krzyżowa montowane są urządzenia OPP.
Fot. Radosław Bugajski

Kolejny odcinkowy pomiar prędkości na autostradzie A4 coraz bliżej. Na 51. kilometrze trasy na bramownicach są montowane urządzenia OPP. Generalna Dyrekcja Dróg i Autostrad poinformowała o utrudnieniach spowodowanych tymi pracami. Między węzłami LSSE Obszar Krzywa i Krzyżowa na jezdni w kierunku Zgorzelca zablokowany jest prawy pas ruchu. Służby zapowiadają, że utrudnienia potrwają do godziny 15:00 w środę.

To będzie siódmy OPP na Dolnym Śląsku

Prędkość kierowców będzie mierzona na odcinku 10 kilometrów między węzłami Krzyżowa i Krzywa. Ze względu na brak pasa awaryjnego obowiązuje tam ograniczenie prędkości do 110 km/h. Wykonawcę obowiązuje termin uruchomienia odcinkowego pomiaru prędkości do czerwca 2026 roku. Po zakończeniu prac zostaną wykonane odbiory, a następnie CANARD poinformuje o uruchomieniu odcinkowego pomiaru prędkości na mediach społecznościowych.

Na Dolnym Śląsku odcinkowe pomiary prędkości funkcjonują obecnie w sześciu miejscach: na AOW między węzłami Wrocław Północ i Wrocław Lotnisko, na autostradzie A4 od Kostomłotów do Kątów Wrocławskich oraz od Kątów Wrocławskich do Pietrzykowic, w tunelu na S3, na Alei Sobieskiego we Wrocławiu oraz na drodze wojewódzkiej numer 403 przy węźle Brzeg.

Byłeś świadkiem wypadku lub innego zdarzenia na drodze? A może stoisz w korku i chcesz przestrzec innych kierowców? Zadzwoń na telefon drogowy Radia Wrocław: 71 339 33 55.

Sprawdź też: Seryjni podpalacze zatrzymani przez policję! Na cel wzięli... przenośne toalety


Komentarze (19)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~Kenez 2026-03-24 15:36:58 z adresu IP: (93.159.xxx.xxx)
Prawa i przepisy miały pomagać ludziom. Ale już od dawna są tylko udręką.
~Krisu 2026-03-19 05:46:37 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Byłoby taniej i bezpieczniej wprowadzić na całej tej drodze ograniczenie np do 60 km/h. Między Kostomłotami a Kątami jest pomiar, a jak walili tak walą.
~Kierowca zawodowy 2026-03-19 09:39:36 z adresu IP: (37.4.xxx.xxx)
Ograniczenie tylko stresuje kierowcow, powinna byc kontrola odstepu miedzy pojazdami, w Czechach, w Niemczech, w Austrii sa malowane kreski na betonie i kamery. Tylko kontrola odstepu poprawi bezpieczenstwo. Tylko, ze urzedasy i policjanci maja wiedze z poprzedniego wieku...
~TOMEK 2026-03-18 21:22:43 z adresu IP: (2a02:810b:f10:6300:c0ca:x:x:x)
Kolejny odcinkowy pomiar prędkości tylko pogorszy sprawę. Tam są potrzebne 3 pasy ruchu w obu kierunkach a nie kolejne zakazy i ograniczenia
~Fred 2026-03-19 09:36:00 z adresu IP: (37.4.xxx.xxx)
Tam jest potrzebny szeroki tunel do przejazdu pod autostrada, w ktorym zmieszcza sie obok siebie 2 ciezarowki, a nie tunel sprzed II wojny...
~stary kierowca 2026-03-18 17:58:49 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
Komentują sami "szybcy i bezpieczni". To droga grozy. Tylko pomiary odcinkowe poprawią trochę sytuację.
~Kierowca zawodowy 2026-03-18 18:25:15 z adresu IP: (2a02:810a:882:ad00:de37:x:x:x)
Niech zainstalują pomiar odległości pomiędzy pojazdami i stanie się najbezpieczniejszą drogą, ograniczenia prędkości nie podnoszą bezpieczeństwa
~Janek 2026-03-18 17:56:45 z adresu IP: (37.30.xxx.xxx)
~Benek 2026-03-18 16:55:19 z adresu IP: (31.60.xxx.xxx)
Jak kraść to konkretnie. A 3 pas ruchu to gdzie
~Krysia 2026-03-18 16:12:57 z adresu IP: (2a02:3102:503c:bb00:e01b:x:x:x)
Czy faktycznie te odcinkowe pomiary prędkości pomagają ? Moim zdaniem ludzie nie potrafią jeździć od kiedy na a4 działają pomiary , nieraz już byłam świadkiem jak ludzie gwałtownie hamują widząc znak , robią się ogromne korki , i tylko dlatego że mają zwolnić o 20 czy 30km .
~Fred 2026-03-18 16:26:08 z adresu IP: (37.4.xxx.xxx)
Głowna przyczyną wypadków w miastach jest niedostosowanie prędkości, poza miastami nie dostosowanie odstępu od poprzedzającego pojazdu. Tak jak Pani pisze, radary tylko zwiększają zagrożenie. Problem w tym, że nawet policjanci tego nie rozumieją...
~Fred 2026-03-18 15:51:10 z adresu IP: (2a02:810a:882:ad00:de37:x:x:x)
Czy zamiast nas kroić na mandatach nie możecie z KPO przebudować zjazdów na MOP Szcytnica?? W tunelu pod autostradą mieści się jedna ciężarówka i stąd teorzą się zatory. OPP tego problemu nie rozwiąże!
~Taki tam 2026-03-18 15:22:55 z adresu IP: (188.146.xxx.xxx)
Brawo wodzu miales moj glos. Ale nigdy wiecej nie zagłosuję za wodzem.
~Gosia 2026-03-18 14:52:52 z adresu IP: (193.28.xxx.xxx)
Może lepiej od razu wprowadzić pomiar na całej długości autostrady?
~dokładnie... 2026-03-18 16:06:10 z adresu IP: (78.9.xxx.xxx)
...dokładnie
~Cień 2026-03-18 13:08:25 z adresu IP: (85.221.xxx.xxx)
Kolejny punkt poboru podatku drogowego. Do tego ta banda próbuje uszczelnić ten złodziejski system, bo teraz tylko frajerzy płacą, połowa skutecznie omija ten bandycki proceder.
~Autor 2026-03-18 12:59:12 z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
To niema nic wspólnego z bezpieczeństwem zwłaszcza na autostradzie,to jest wyłudzanie pieniędzy.
~Flybro 2026-03-18 08:47:41 z adresu IP: (37.248.xxx.xxx)
Zamiast skupić się na przebudowie tej już jakże przeciążonej autostrady to lepiej robić co kawałek odcinkowe pomiary , to na pewno usprawni ruch.
~Nickt 2026-03-18 10:04:34 z adresu IP: (46.238.xxx.xxx)
Może nie usprawni, ale za to kierowcy dorzuca sie do safe 0