Ruchliwy wyjazd z Wrocławia idzie do remontu. Utrudnienia rozpoczną się tuż po świętach
Aleja Karkonoska to kluczowa droga dla kierowców wjeżdżających i wyjeżdżających z Wrocławia od strony Bielan Wrocławskich. Łączy miasto z autostradą A4, w związku z czym często jest zakorkowana - nie tylko w godzinach szczytu. W najbliższych tygodniach kierowcy muszą liczyć się z dodatkowymi utrudnieniami na jezdni wylotowej ze stolicy Dolnego Śląska.
Do remontu idzie bowiem blisko kilometrowy odcinek Karkonoskiej od skrzyżowania z ulicą Wyścigową do mostu Partynickiego (na rzece Ślęzie). ZDiUM w ramach programu "Wrocław na dobrej drodze" planuje lokalną regulację i wymianę krawężników, ścieków, wpustów deszczowych oraz studni, sfrezowanie spękanej nawierzchni asfaltowej oraz ułożenie dwóch warstw asfaltobetonu przedzielonych specjalną siatką wzmacniającą.
Prace mogą potrwać nawet 8 tygodni
Prace rozpoczną się 7 kwietnia - wtedy wygrodzony zostanie prawy pas ruchu od Wyścigowej do zjazdu na stację MOL. Wieczorem tego samego dnia rozpocznie się frezowanie nawierzchni. Łącznie utrudnienia na całym remontowanym odcinku o długości 920 metrów mogą potrwać nawet 8 tygodni. Jak informuje ZDiUM, na newralgicznych odcinkach niektóre prace będą wykonywane tylko wieczorami i nocami, by zminimalizować utrudnienia w ruchu.
Koszt remontu to blisko 3 miliony złotych. Równocześnie w ramach programu "Wrocław na dobrej drodze" toczą się prace na ulicach Łużyckiej, Żernickiej i Kiełczowskiej.
Wrocław: Co powstanie po Arkadach Wrocławskich? Jest koncepcja, ale inwestor nie ma zgody miasta
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


