Spotkanie z Bogusławem Szynalskim, światowej klasy śpiewakiem. W poniedziałek we Wrocławiu - Radio Wrocław

Spotkanie z Bogusławem Szynalskim, światowej klasy śpiewakiem. W poniedziałek we Wrocławiu

Grzegorz Chojnowski
Grzegorz Chojnowski
| 2 miesiące temu, 2026-04-12, 13:10
Spotkanie z Bogusławem Szynalskim, światowej klasy śpiewakiem. W poniedziałek we Wrocławiu - okładka książki
okładka książki
materiały prasowe

To wywiad-rzeka z jednym z najwybitniejszych polskich śpiewaków, wieloletnim solistą spektakli i superprodukcji Opery Wrocławskiej. Książkę opublikowało Wydawnictwo Iskry. 

Bogusław Szynalski to baryton, jedyny polski śpiewak mający w repertuarze cały Pierścień Nibelunga Wagnera. Oprócz niego w spotkaniu wezmą udział: autor książki Jan Stanisław Witkiewicz oraz Ewa Michnik, była dyrektorka Opery Wrocławskiej, prywatnie żona Bogusława Szynalskiego.

Bogusław Szynalski jest doktorem sztuk muzycznych, ale ukończył nie tylko Akademię Muzyczną (w Krakowie), również Uniwersytet Jagielloński (filologia rosyjska). Jego kariera rozpoczęła się w Niemczech, związany był przez lata z operami w Krakowie, Poznaniu, najbardziej różnorodny repertuar śpiewał we Wrocławiu. Tutaj publiczność mogła go podziwiać wielokrotnie w głównej roli Tewjego Mleczarza w musicalu SKRZYPEK NA DACHU.

Poniżej do posłuchania dwa wywiady z Bogusławem Szynalskim, z którym rozmawia Grzegorz Chojnowski (Radio Wrocław Kultura).

Rozmowa pierwsza: Tewje to skomplikowana rola

Rozmowa druga: Wagner i inni

www.radiowroclawkultura.pl 


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.