IMGW ostrzega przed upałem na Dolnym Śląsku. Termometry mogą wskazać 30 stopni w cieniu - Radio Wrocław

IMGW ostrzega przed upałem na Dolnym Śląsku. Termometry mogą wskazać 30 stopni w cieniu

Dawid Podsiadło
Dawid Podsiadło
| Ponad tydzień temu, 2026-05-26, 10:42
IMGW ostrzega przed upałem na Dolnym Śląsku. Termometry mogą wskazać 30 stopni w cieniu - IMGW ostrzega przed upałem na Dolnym Śląsku.
IMGW ostrzega przed upałem na Dolnym Śląsku.
Zdjęcie ilustracyjne. Fot. Pixabay

Wtorek (26 maja) będzie jednym z póki co najbardziej upalnych dni 2026 roku. Instytut Meteorologii ostrzega przed wysokim temperaturami, które mogą osiągnąć od 28 do 30 stopni. Ostrzeżenie 1. stopnia wydano dla 12 powiatów w północno-zachodniej części województwa, ale wysokich temperatur należy się spodziewać w całym regionie:

W dzień bezchmurnie lub zachmurzenie małe. Temperatura maksymalna od 27°C na wschodzie do 30°C w centrum i na północnym zachodzie regionu. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni i zachodni.

W środę temperatura spadnie do 23-25 stopni, w czwartek będzie nieco chłodniej, ale w weekend słupki ponownie podskoczą do 25 stopni. Przez cały tydzień nie należy się spodziewać opadów deszczu - będzie słonecznie z niewielkim zachmurzeniem.

W czasie upałów najważniejsze jest regularne nawadnianie, ochrona przed słońcem i unikanie wysiłku w najgorętszych godzinach. Dzieci i osoby starsze nie powinny na dłużej wychodzić z domu, zwłaszcza bez nakrycia głowy. Pod żadnym pozorem nie wolno zostawiać dzieci i zwierząt w zaparkowanym pojeździe.

Sprawdź też: WOPR spokojniejszy o wakacje nad wodą. Pomogą wyższe stawki dla ratowników


Komentarze (1)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~See 2026-05-26 14:00:23 z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)