Święto Wrocławia 2026. Radni przeszli przez Wrocław w uroczystym pochodzie [GALERIA]
24 czerwca odbywają się oficjalne obchody Święta Wrocławia. Tradycja związana z tym dniem sięga średniowiecza, a obecna forma święta łączy dawne tradycje z nowoczesnymi wydarzeniami kulturalnymi. W środowym planie dnia są między innymi uroczysta Sesja Rady Miejskiej i msza święta w Katedrze Wrocławskiej.
Wszystko zaczęło się jednak od pochodu wrocławskich radnych. Najpierw skierowali się do Kaplicy Rajców Miejskich w bazylice św. Elżbiety, gdzie złożyli kwiaty i wysłuchali krótkiego koncertu na organach Englera. Następnie radni wraz z gośćmi (między innymi orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji, Bractwem Kurkowym, Młodzieżową Radą Miasta Wrocławia oraz patrolem konnym Straży Miejskiej) przemaszerowali przez Rynek, a w międzyczasie doszło do spotkania z delegacją kupców z Jarmarku Świętojańskiego i koronacji Króla Kurkowego.
Zobaczcie galerię zdjęć Łukasza Januszewskiego pod tym artykułem.
Polecamy: Jacek Antczak i Leszek Kopeć wyróżnieni medalami "Merito de Wratislavia - Zasłużony dla Wrocławia"
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.


![Święto Wrocławia 2026. Radni przeszli przez Wrocław w uroczystym pochodzie [GALERIA] – Uroczysty przemarsz radnych przez Wrocław.](/img/articles/161755/ypsR9g4gsz.jpg)