Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz)

Piotr Słowiński | Utworzono: 2012-07-07 08:50 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz) - Fot. archiwum prw.pl
Fot. archiwum prw.pl

W regionie wciąż bez prądu jest 4 tysiące gospodarstw. Zasilanie jest jednak powoli przywracane - tak jest m.in. w zniszczonym przez wodę Uboczu w gminie Gryfów Śląski.

Mieszkańcy znacznej części tej wsi nie mają jednak nadal dojazdu do swoich domów. Dwa dni po powodzi nie mają także wody w kranach.

Jeśli dziś uda się założyć brakujący fragment magistrali wodnej i nie będzie innych awarii, to rozpocznie się dezynfekcja sieci. Dzięki tym pracom, mieszkańcy być może już jutro będą mieli dostęp do bieżącej wody.

Trwa wstępne szacowanie strat. Około 25 milionów w powiecie Lubańskim, około 30 w Jeleniej Górze - to tylko wybrane - do tego niepełne szacunki szkód jakie wyrządziły ostatnie nawałnice.

Samorząd województwa wesprze finansowo gminy walczące ze skutkami nawałnic. Jak mówi wicemarszałek, Jerzy Łużniak, nie będą to jednak wielkie pieniądze.

Pierwsze rządowe wypłaty ruszą już na początku tygodnia. Od poniedziałku do Urzędu Wojewódzkiego mają spływać raporty z poszkodowanych gmin.

Droga nr 3 w miejscowości Kaczorów w kierunku Jeleniej Góry została otwarta dla pojazdów osobowych. W dalszym ciągu obowiązuje objazd do Jeleniej Góry (od Bolkowa przez Kamienną Górę) dla pojazdów powyżej 3,5 t. ze względu na uszkodzony most w Jeleniej Górze.

Zobacz również:

Liczą straty po powodzi (Zobacz)

MOPS wypłaci odszkodowania

Reklama
Zdjęcia
Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz) - 4
Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz) - 5
Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz) - 6
Bez prądu i wody (Posłuchaj i zobacz) - 7

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.