DRJ: Gwiazdy kina w Świdnicy

Jan Pelczar | Utworzono: 2013-06-03 10:03 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

fot. Karol Czapski

Recital Zbigniewa Zamachowskiego zakończył VI Festiwal Reżyserii Filmowej w Świdnicy. Wcześniej, na gali w Teatrze Miejskim poznaliśmy laureatów tegorocznych nagród.

W konkursie głównym zwyciężył film Obława. Marcin Dorociński gra w nim żołnierza Armii Krajowej. specjalistę od wykonywania wyroków na kolaborantach. Reżyser Marcin Krzyształowicz cieszył się ze Złotego Dzika:Czy twórca nagrodzony już m.in Orłem oraz na festiwalu w Gdyni ma miejsce na kolejną statuetkę ?Kryształowego Dzika za współpracę aktorsko-reżyserską odebrała w tym roku Małgorzata Kożuchowska.

Jeszcze przed galą, podczas której wręczony miał zostać Złoty Dzik wskazaliśmy własnego faworyta, zapraszając do studia Marcina Krzyształowicza, reżysera Obławy.

Posłuchaj całej rozmowy:Decyzję, komu przypadnie tegoroczna statuetka podejmie jury. Zasiada w nim m.in. zeszłoroczny laureat głównej nagrody Adrian Panek.

Z reżyserem filmu Daas rozmawialiśmy m.in o poziomie konkursu głównego świdnickiego festiwalu. Posłuchaj:Bohaterką festiwalu była Małgorzata Kożuchowska. Na festiwalu pokazano m.in Senność z jej udziałem, ale aktorka w naszym studiu powiedziała, że nie odbiera wyróżnienia jako nagrody za całokształt twórczości. Posłuchaj:
Do prowadzenia festiwalowej gali, zwieńczonej recitalem Zbigniewa Zamachowskiego, zaproszono Renatę Dancewicz i Michała Chacińskiego. Aktorka zapowiedziała, że po Świdnicy ma w planach m.in deszczowe lato z brydżem. Posłuchaj:Szef festiwalu w Gdyni opowiadał o swojej sympatii do świdnickiej imprezy i polskim systemie filmowym, odchodzącym od modelu autorskiego na rzecz producenckiego. Posłuchaj:Słuchaczom polecaliśmy też naszą premierę tygodnia. Żądzę bankiera, której recenzję możecie już znaleźć na stronie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama