DRJ na Targach Dobrej Książki

Grzegorz Chojnowski | Utworzono: 2013-12-06 13:20 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
DRJ na Targach Dobrej Książki - fot. Karol Czapski
fot. Karol Czapski

Wcześniej impreza o 22-letniej już tradycji nosiła nazwę Wrocławskie Promocje Dobrych Książek. To nie jedyna tegoroczna zmiana. Są nowe akcje we wrocławskich tramwajach i na samym dworcu. Rozmawialiśmy o nich z Anną Morawiecką, szefową targów, oraz Bartłomiejem Sarną z PKP SA we Wrocławiu.

Podczas targów tradycyjnie odbędą się spotkania z autorami książek (także zagranicznymi: z Grecji, Czech i Słowacji), gra dla dorosłych, warsztaty dla dzieci. Dzieci to zawsze mile widziany targowy gość. A gośćmi naszego studia były: Lidia Miś (autorka poczytnych książek dla młodych i najmłodszych) oraz Renata Garlińska z Czaszdziecmi.pl.

Wrocławska impreza przyznaje też własne nagrody - Pióra Fredry. W tym roku w ścisłym finale konkursu na najlepszą edytorsko książkę roku o Złote Pióro Fredry znalazły się: "Gajos" Elżbiety Baniewicz, "Deliryczny Nowy Jork" Rema Koolhaasa, "We władzy wisielca" Zbigniewa Mikołejki, "Będę to fotografował w kolorach. Początek XX wieku na trójwymiarowych zdjęciach Stanisława Wilhelma Lilpopa" w opracowaniu Małgorzaty Zawadzkiej, "Irena Jarosińska: pismo obrazkowe" wg koncepcji i wyboru Agaty Bujnowskiej i Joanny Łuby oraz "Cztery zwykłe miski" Iwony Chmielewskiej.

Spotkaliśmy się także z autorką zwycięskiej książki Elżbietą Baniewicz i wydawcą tej pozycji Hanną Grudzińską.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.