Zagłębie przegrywa pierwszy finał

Robert Skrzyński | Utworzono: 2014-05-10 20:43 | Zmodyfikowano: 2014-05-12 06:11

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęły zawodniczki Zagłębia. Dwie pierwsze bramki zdobyła Vanessa Jelić. Drużyna Bożeny Karkut poszła za ciosem i po rzutach Anny Pałgan i Joanny Obrusiewicz było już 5:2 dla drużyny z Lubina.

Oprócz skutecznej gry w ataku dobrze w bramce Zagłębia spisywała się Monika Maliczkiewicz i zespół z Lubina prowadził już nawet 10:6, by ostatecznie po pierwszej części meczu wygrywać 13:10.

Niestety w drugiej połowie było już gorzej. MKS szybko doprowadził do remisu 14:14 a chwilę później prowadził już 16:14. Jeszcze w 45 minucie Klaudia Pielesz doprowadziła do remisu, ale na dziesięć minut przed końcem MKS prowadził 22:19 i zaliczki nie oddał już do końca meczu wygrywając 26:21.

W rywalizacji do trzech zwycięstw MKS prowadzi 1:0 a kolejne spotkanie rozegrane zostanie jutro o 17 także w Lublinie.

MKS Lublin – KGHM Metraco Zagłębie Lubin 26:21 (10:13)

MKS Lublin: Dzhukeva - Konsur, Małek 3, Kocela 3, Rola, Majerek 3, Gęga 2, Wojdat, Repelewska, Kozimur, Drabik 5, Nestsiaruk 1, Mihdaliova, Skrzyniarz 4, Wojtas 5.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin: Tsvirko, Chojnacka, Maliczkiewicz - Załęczna 1, Piekarz, Pałgan 2, Semeniuk-Olchawa9, Obrusiewicz 2, Konofał, Paluch, Jelic 3, Lalewicz, Bader, Piechnik, Pielesz 4.