Utrudnienia drogowe w regionie

Tomasz Sikora | Utworzono: 2014-05-16 08:41 | Zmodyfikowano: 2014-05-16 14:36
Utrudnienia drogowe w regionie - fot. www.prw.pl
fot. www.prw.pl

Drogowcy zaczęli działać jeszcze przed weekendem. W czwartek poważniejsze utrudnienia remontowe na drogach krajowych były w czterech miejscach dziś, w piątek w 14.

Droga krajowa nr 8
Szczególnie intensywnie robotnicy będą nam komplikować przejazd z Kłodzka do granicy państwa krajową ósemką. Tam aż piąć stanowisk naprawczych. Między Lewinem Kłodzkim a Dusznikami w dwóch miejscach wahadło i remontowa sygnalizacja świetlna - zwolnić trzeba do 40 km/h. I kolejny odcinek z Szalejowa do Kłodzka, tu w trzech miejscach są utrudnienia.

Droga krajowa nr 5
Kłopoty w dwóch miejscach na południu regionu. Najpierw miedzy Dębrznikiem a Ptaszkowem trzeba z powodu remontu zwolnić do 40 km/h. Potem, nieco dalej w Wierzchosławicach wahadło i prędkość na odcinku 1,5 km zmiejszona do 35km/h.

Droga krajowa nr 33
W Kłodzku, na ulicy Wyspiańskiego na odcinku 3 kilometrów trwa remont, przejazdem sterują światła, jest wahadło i na zwężeniu trzeba zwolnić do 40 km/h

Droga krajowa nr 35
Uwaga w Bielanach Wrocławskich! W ciągu drogi Wrocław-Świdnica do końca czerwca przebudowywane jest skrzyżowanie, wprowadzono remontową sygnalizację świetlną i tworzą się korki. Jadąc z Wrocławia do Wałbrzycha zalecany objazd przez autostradę A4 do drogi ekspresowej S8 od węzła Wrocław Południe do węzła Kobierzyce. Dla kierunku z Wałbrzycha do Wrocławia w Kobierzycach wjeżdżamy na drogę ekspresową S8 i autostradą A4. Docieramy do Wrocławia  

Droga krajowa nr 94
Między Prochowicami a Środą Śląską to obecnie najdłuższy remont nawierzchni krajowej drogi w regionie - tutaj na odcinku 19 kilometrów zwolnić trzeba do 60km/h.

Uwaga na kosiarzy!
Na kosiarzy porządkujących pas zieleni na drogach krajowych w pobliżu Legnicy. Dziś pracują przy drodze 94 na odcinku miedzy Krzywą a Legnicą, i dalej od Legnicy do Prochowic, można ich też spotkać w pasie drogi nr 3 od Legnicy do Lubina. Na tej drodze także w Karczowiskach remontowany jest chodnik i zajęty przez brukarzy został jeden pas jezdni.  

Uwaga na autostradzie A4!
Na jezdni do Zgorzelca, między węzłami Legnica a Krzywa na 60. kilometrze zablokowany jest lewy pas przez robotników drogowych, ruch odbywa się tylko prawym pasem.


Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.