Ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać (ZOBACZ)

Marek Waligóra | Utworzono: 2014-08-29 15:07 | Zmodyfikowano: 2014-08-30 08:18
Ostatni weekend wakacji. Gdzie się wybrać (ZOBACZ) - archiwum prw.pl
archiwum prw.pl

30 sierpnia w sobotę przez kilka atrakcyjnych czynnych linii kolejowych Dolnego Śląska przejedzie zabytkowy pociąg. Wyruszy z Poznania i przejedzie przez Wrocław, Kamieniec Ząbkowicki, Kłodzko, Wałbrzych, Jaworzynę Śląską, Wrocław wróci do Poznania. Pociąg "Kilof" będzie ciągnięty przez zabytkową lokomotywę parową. W Nowej Rudzie, Kamieńcu oraz Jaworzynie postój będzie wydłużony. Odjazd z Wrocławia jest w sobotę o 10.20, w Kłodzku pociąg będzie o 13.22 i wraca do Wrocławia o godz. 20.00

W Kudowie przez cały weekend trwa Piknik Moniuszkowski a Ząbkowice Sląskie zrobiły użytek z przedwojennej nazwy miejscowości czyli Frankenstein. Ta nazwa kojarzy nam się z postacią szalonego doktora, który stworzył monstrum. Dziś fikcja i wydarzenia historyczne tworzą pełną grozy mieszaninę, która jest tematem weekendu z Frankensteinem. Wśród atrakcji przegląd filmów z dreszczykiem, sceny z procesu grabarzy, parada potworów czy osobiste spotkanie z inkwizytorem.

Muzyczne zakończenie wakacji w Lądku-Zdroju. Koncerty rozpoczynają się 15.30 w parku zdrojowym albo jeżeli spadnie deszcz w kinoteatrze. Zagrają Siloe Rockers, Czarna Syrena, No Buisness czy Wataha.

Niedziela to dożynki w kilkudziesięciu miejscowościach naszego regionu. Ciekawie może być w Bierkowicach koło Kłodzka gdzie wystąpi zespół Blue Cafe, ale będą też otwarte zawody latawcowe

Po raz piąty w Legnicy będzie w sobotę wielki festyn rodzinny "Familiada - warsztaty rodzinne". Jest to 17 propozycji jak np. tworzenie biżuterii z kamieni czy filcu, malowanie na szkle, ceramika czy grafika warsztatowa. Najmłodsi będą mogli zaprezentować swoje umiejętności podczas "talent show" Legnicka Familiada rozpocznie się o godz. 13.00. w Rynku i na dziedzińcu Centrum Kultury.

1 sierpnia 1982 roku oddziały Milicji Obywatelskiej i ZOMO używając ostrej amunicji, pozbawiły życia trzech mieszkańców Lubina: Michała Adamowicza, Andrzeja Trajkowskiego oraz Mieczysława Poźniaka.

Wiele osób zostało rannych, a wszystkie wydarzenia miały miejsce podczas pokojowej demonstracji. Aby oddać hołd poległym zorganizowano już po raz siódmy festiwal "Muzyka z Oblężonego Miasta". Jutro przy Wzgórzu Zamkowym w Lubinie wystąpią lokalne zespoły a w niedzielę zagrają jedne z największych gwiazd polskiego punk - rocka lat 80 - 90.

Jawor zaprasza natomiast na Święto Chleba i Piernika. Oprócz pokazów wypieku chleba według starodawnych receptur będą także koncerty

W sobotę w zamku Książ o 19 rozpoczyna się międzynarodowy festiwal kameralistyki im księżnej Daisy czyli pokaz aktorski oraz piosenki aktorskiej - wstęp jest wolny

W Szczawnie Zdroju w sobotę o 19 w hali spacerowej pojedynek na soprany czyli koncert Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Sudeckiej która towarzyszyć bedzie Agnieszce Sokolnickiej, Marii Rozynek oraz Dorocie Grzywaczyk. W programie Arie i duety z dzieł Mozarta,Rossiniego, Straussa czy Offenbacha

W niedzielę emocje na Dzikowcu koło Wałbrzycha gdzie w południe rozpoczynają sie Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w rowerowym biegu zjazdowym

Weekend to dwudniowa, piknikowo-koncertowa inauguracja święta Jeleniej Gry. Wystąpią gwiazdy polskiej sceny m.in. T.LOVE oraz laureat czterech tegorocznych Fryderyków Dawid Podsiadło.

Poza koncertami będą gry, zabawy i konkursy dla dzieci i dorosłych, lunapark oraz bogate piknikowe zaplecze.

W okolicach Jeleniej Góry zobaczyć będzie można w sobotę i niedzielę najlepszych kolarzy w górskich Szosowych Mistrzostwach Polski. Pojadą przez Jelenia Górę, Podgórzyn, Przesiekę i Borowice

Zgorzelec ma natomiast Święto Starego Miasta - Jakuby. Wyrosło do rangi najatrakcyjniejszego wydarzenia kulturalno-rozrywkowego w regionie, organizowanego zawsze w ostatni weekend sierpnia na Przedmieściu Nyskim. Święto klimatem nawiązuje do początków miasta, do czasów, w których na Przedmieściu Nyskim - Zgorzeleckiej Starówce mieszkał i pracował Jakub Böhme, to spotkanie z historią, tańcem, muzyką, teatrem, rzemiosłem.

Na lotnisku w podwrocławskim Szymanowie będzie można podziwiać w locie myśliwce F-16. Przylecą na piknik lotniczy który rozpoczyna się w sobotę o 11. Organizatorzy przygotowali też akrobacie szybowcowe, skoki spadochronowe, pokazy antyterrorystów i wieczorem na koniec pikniku ok godz. 21 sztuczne ognie.

We Wrocławiu w sobotni i niedzielny wieczór zaprasza Kino plenerowe na Wyspie Słodowej. Od godz. 21 można zobaczyć reżyserskie wersje Władcy Pierścieni.

Na Dworcu Świebodzkim w sobotę o godz. 16.50 Tysiące wrocławian obrzuci się kolorami Holi w rytm układu tanecznego oraz muzyki. To impreza podczas której uczestnicy wyrzucą w górę torebki z kolorowym proszkiem, tworząc nad sobą tęczową chmurę.

Na niezwykły koncert zaprasza w niedzielę Polski Narodowy Chór Młodzieżowy do sali koncertowej Akademii Muzycznej we Wrocławiu. „Polska muzyka chóralna inspirowana folklorem” to koncert, w trakcie będzie można usłyszeć polskie tańce narodowe: mazury, oberki, polonezy, kujawiaki i krakowiaki w wersji wokalnej opracowane przez takich kompozytorów, jak Stanisław Wiechowicz, Juliusz Łuciuk czy Andrzej Koszewski. Utwory wykonają studenci wydziałów wokalnych akademii muzycznych z całego kraju oraz najlepsi śpiewacy z polskich chórów.

Koncert rozpoczyna się o 17:00 w sali przy ul. Zelwerowicza.

Wrocławscy artyści rękodzieła rozstawią natomiast swoje kramy w Przejściu Żelaźniczym na Wrocławskim Rynku. Będzie na nich biżuteria, malarstwo, ubrania, zabawki, ceramika czy grafika.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.