Festiwal filmów dokumentalnych Okiem Młodych (POSŁUCHAJ)

Jan Pelczar | Utworzono: 2014-09-10 10:22 | Zmodyfikowano: 2014-09-10 10:24

W Świdnicy rozpoczyna się festiwal filmów dokumentalnych Okiem Młodych. Festiwal już międzynarodowy. Atrakcją siódmej edycji będzie Międzynarodowy Konkurs Szkół Filmowych. Kolejną nowością będzie spotkanie autorów konkursowych filmów z osadzonymi w świdnickim areszcie śledczym i wręczana przez nich nagroda Kinematografek. Jedno z kolejnych wyróżnień, dla filmu wrażliwego ekologicznie, ufundowały Lasy Państwowe z okazji 90-lecia istnienia.

Program VII „Okiem Młodych”

W konkursie głównym Grand Prix jednemu z szesnastu filmów przyzna jury, w którym zasiądą Adriana Prodeus, Roman Gutek i Maciej Drygas. W festiwalu Okiem Młodych biorą udział twórcy do 30 roku życia, autorzy krótkometrażowych dokumentów.

Grzegorz Chojnowski rozmawiał o festiwalu z organizatorem Lechem Molińskim i uczestniczką Patrycją Wierzgacz:

W programie festiwalu znalazły się też warsztaty z fotografii ulicznej po projekcji filmu Nowojorska ulica w obiektywie. Na otwarcie pokaz filmu "Deep Love" Jana P. Matuszyńskiego. W nagrodzonym na Krakowskim Festiwalu Filmowym dokumencie poznajemy historię sparaliżowanego nurka, który chce wrócić do swojej pasji, choć ryzykuje w ten sposób życiem.

W tle obserwujemy też troskę i lęk jego życiowej partnerki. Matuszyński znakomicie wykorzystuje potencjał tkwiący w tej historii, tworząc dokument z wartką akcją i napięciem, jakim można by obdzielić kilka pełnometrażowych fabuł. Początek pokazu o godzinie 19:00, w Sali Teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury.

Impreza potrwa do niedzieli. Wstęp na projekcje w Świdnickim Ośrodku Kultury jest wolny.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.