Dzisiaj startuje festiwal Okiem Młodych w Świdnicy

Krzysztof Majewski | Utworzono: 2016-09-12 12:50
Dzisiaj startuje festiwal Okiem Młodych w Świdnicy -

Dzisiaj stratuje 9. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych "Okiem Młodych". Filmem otwarcia tegorocznej odsłony Festiwalu będzie najnowszy dokument niemieckiego mistrza kina, Wernera Herzoga.

W "Lo i stało się. Zaduma nad światem w sieci" Werner Herzog zabiera nas wielką, filmową wyprawę po świecie, gdzie galopujący rozwój technologii zaczyna coraz mocniej wyznaczać rytm życia człowieka. Podobno pierwsza wiadomość wysłana dzięki pierwotnej wersji internetu w 1969 roku brzmiała „LO". Wychodząc od tego niepozornego wydarzenia, Herzog snuje refleksję (momentami ironiczną i uszczypliwą) nad przyszłością i kondycją społeczeństwa w dobie rozwijającej się komputeryzacji. Podobnie jak w „Spotkaniach na krańcach świata", reżyser spotyka na swojej drodze galerię osobliwości: pionierów, szaleńców czy marzycieli, dla których internet jest jednocześnie poezją i przekleństwem.

Gala rozpoczynająca 9. "Okiem Młodych" odbędzie się  o godzinie 18:00 w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury. Otworzy ona tydzień pełen filmowych wrażeń, konkursowych emocji i wejrzeń w przyszłość kina podczas pokazów "Czasoprzestrzenie VR" i warsztatów. Pełen program "Okiem Młodych" do znalezienia na stronie internetowej pod adresem: http://okiemmlodych.pl/plan-projekcji. Na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu wstęp jest wolny. 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.