Strzelecki popis koszykarzy Turowa!

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2014-10-12 20:33 | Zmodyfikowano: 2014-10-12 20:33

Występujący bez kontuzjowanych Dylewicza i Kostrzewskiego zawodnicy PGE nie mieli większych problemów z odniesieniem drugiej wygranej w sezonie. Tarnobrzeżanie, którzy nigdy do tej pory nie zdołali pokonać Turowa, tylko przez 6 minut dotrzymywali kroku gościom.

Wtedy jednak podopieczni Miodraga Rajkovicia zdobyli 15 punktów, tracąc tylko 2 i emocje praktycznie się skończyły. W drugiej odsłonie trwał ofensywny popis mistrzów Polski, którzy po 20 minutach mieli na koncie aż 60 punktów.

W trzeciej kwarcie koszykarze Jeziora pozazdrościli ofensywnych popisów zgorzelczanom. W efekcie obie ekipy w ciągu 10 minut zdobyły w sumie 66 punktów. Przewaga drużyny z Dolnego Śląska nadal oscylowała wokół 30 oczek.

Zgorzelczanie granicę 100 punktów przekroczyli już po upływie niespełna 4 minut finałowej kwarty. Po rzucie świetnie grającego tego dnia Taylora, Turów prowadził już 101:76. Mistrzowie Polski zdołali jeszcze powiększyć przewagę i to bardzo jednostronne spotkanie zakończyło się ich wygraną różnicą 36 punktów!

Jezioro Tarnobrzeg - PGE Turów Zgorzelec 83:119 (14:28, 20:32, 33:33, 16:26).

Jezioro Tarnobrzeg: Dominique Johnson 22, Craig Williams 22, Josh Miller 20, Kacper Młynarski 8, Daniła Kozłow 6, Kevin Wysocki 5, Jakub Patoka 0, Piotr Pandura 0.

PGE Turów Zgorzelec: Damian Kulig 22, Tony Taylor 19, Nemanja Jaramaz 16, Vlad-Sorin Moldoveanu 11, Uros Nikolic 11, Michał Chyliński 10, Mardy Collins 9, Łukasz Wiśniewski 9, Ivan Zigeranovic 8, Jakub Karolak 4, Michael Gospodarek 0.