Kampania 2014: Kamienice do remontu i bezpłatne książki

Radio Wrocław | Utworzono: 2014-11-04 15:31 | Zmodyfikowano: 2014-11-04 15:40
A|A|A

fot. archiwum prw.pl

Wrocławskie kamienice i zabytki pójdą do gruntownych remontów - to kolejne wyborcze obietnice kandydatki na prezydenta Wrocławia Mirosławy Stachowiak-Różeckiej z PiS. Aktualna miejska radna chce zdobywać pieniądze na ten cel nie tylko z budżetu Wrocławia, ale też z innych ogólnopolskich projektów. Nie ma na co czekać - mówi nam kandydatka:

Z kolei o gminnych mieszkaniach komunalnych mówił dziś kandydat na prezydenta Wrocławia Robert Maurer z Nowej Prawicy. Polityk chce by lokale przejmowali wrocławianie i chce im to ułatwiać:

Kampania na Dolnym Śląsku jest widoczna głównie przez billboardy i plakaty kandydatów na radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów. Komitet SLD Lewica Razem postawił na taki przekaz, ale jak zapewnia szef sojuszu w regionie Radosław Mołoń, najważniejsze były spotkania z wyborcami:

Marek Obrębalski, kandydat na prezydenta Jeleniej Góry zaprezentował dziś program w dziedzinie oświaty. Deklaruje, że podręczniki dla uczniów będą kupować szkoły, a nie rodzice. Placówki mają też wypożyczać je uczniom. Kandydat PO zapowiada też budowę hali sportowo-widowiskowej na osiedlu Zabobrze. 

Z kolei pięć osób ma ochotę na objęcie stanowiska prezydenta Wałbrzycha. Z obecnym włodarzem, Romanem Szełemejem, starającym się o reelekcję, będą konkurować Piotr Sosiński z PiS, Szymon Heretyk z SLD, Beata Żołnieruk z Nowej Prawicy oraz Alicja Rosiak z Wałbrzyskiej Wspólnoty Samorządowej. Lewica kusi mieszkańców między innymi bezpłatną komunikacją. Można znaleźć na to pieniądze - mówi Szymon Heretyk:

Z piątki kandydatów, Szymon Heretyk i Beata Żołnieruk po raz pierwszy próbują swoich sił w wyborach prezydenta miasta.

ZOBACZ KONIECZNIE NASZ SERWIS WYBORCZY

Związkowcy również kandydują do wielu samorządów na Dolnym Śląsku i to z różnych ugrupowań. Franciszek Kopeć z jeleniogórskiej Solidarności, który kandyduje do sejmiku z listy PiS mówi, że wcale jednak nie walczy po to by zdobyć władzę:

Franciszek Kopeć podkreśla, że związkowcy nie ubiegają się o stanowiska w zarządach powiatów czy województw. Nie chcą też być burmistrzami czy wójtami. Chcą jednak mieć wpływ na zapadające w samorządach decyzje.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama