Koszykarki Ślęzy Wrocław wygrywają kolejny mecz

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-01-06 20:02 | Zmodyfikowano: 2015-01-06 20:03

Zespół prowadzony przez Radosława Czerniaka był faworytem tej konfrontacji i nie zawiódł, choć zwycięstwo wcale nie przyszło łatwo.

Pierwsza kwarta meczu była wyrównana a drużyny słabo grały w obronie, stąd też po dziesięciu minutach gry Basket prowadził 30:26. W zespole gości dobrze spisywała się Ewelina Gala, która w całym spotkaniu zdobyła 18 punktów.

W drugiej kwarcie Ślęza grała nadal skutecznie w ataku, ale poprawiła obronę. Klasą dla siebie była Jhasmin Player (aż 32 punkty w meczu). Ostatecznie na przerwę gospodynie schodziły prowadząc 51:46.

Trzecia kwarta to znów dobra gra Ślęzy. Do skuteczności Player dostroiła się pozyskana ostatnio z Widzewa Łódź Adrianne Ross oraz Joanna Czarnecka. Basket nie zamierzał jednak odpuszczać, wygrał tę część meczu jednym punktem i na dziesięć minut przed końcem spotkania gospodynie prowadziły 70:66.

W ostatniej kwarcie nie było już żadnych wątpliwości. Ślęza podobnie jak w drugiej odsłonie uszczelniła obronę i zagrała skutecznie w ataku i ostatecznie zasłużenie wygrała 92:79.

Ślęza Wrocław - Basket Gdynia 92:79 (26:30, 25:16, 19:20, 22:13)

Ślęza Wrocław: Jhasmin Player 32, Adrianne Ross 17, Joanna Czarnecka 17, Gloria Brown 14, Barbara Głocka 7, Agnieszka Śnieżek 5, Dorota Mistygacz 0, Małgorzata Zuchora 0, Paulina Pawlak 0, Pamela Stachnik 0.

Basket Gdynia: Ewelina Gala 18, Angelika Stankiewicz 15, Tiffany Brown 15, Dominika Miłoszewska 10, Monika Naczk 7, Julia Adamowicz 6, Kateryna Dorogobuzowa 4, Magdalena Koperwas 2, Anna Jakubiuk 2.