Kreatywne ferie w Krzywym Kominie

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-01-15 15:59 | Zmodyfikowano: 2015-01-15 16:03
A|A|A

KUCHNIA MOLEKULARNA DLA DZIECI

Na warsztatach czeka dzieci wspaniała zabawa z gotowaniem dzięki SKN Kuchni Molekularnej prosto z Katedry Chemii na Wydziale Nauk o Żywności Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Mali uczestnicy poznają procesy zachodzące podczas gotowana, skupią się na jego fizycznych i chemicznych podstawach, zobaczą na czym polega kuchnia molekularna, a także samodzielnie przeprowadzą prawdziwe doświadczenia biotechnologiczne.

Prowadzący:

SKN Kuchni Molekularnej aktywną działalność rozpoczęło w 2013 roku. Koło powstało przy Katedrze Chemii na Wydziale Nauk o Żywności. Członkowie Koła starają się poznać procesy zachodzące podczas gotowania, chcą spojrzeć na kuchnię w inny sposób – skupić się na jej chemicznych i fizycznych podstawach. SKN aktywnie współpracuje ze środowiskiem gastronomicznym. Studenci należący do Koła mają możliwość zapoznania się z pracą profesjonalnych kucharzy. Przy współpracy Koła i kucharzy powstają projekty edukacyjne. W roku akademickim 2013/2014 zostały przeprowadzone dwa projekty – „Między Łąką a Lasem” oraz „Sad i Ogień”. Studenci mają możliwość pracy w kuchni i laboratorium. W ramach działalności Koła Studenci planują również przeprowadzać prace badawcze mające związek z różnymi aspektami kuchni molekularnej. Na zajęciach praktycznych Studenci tworzą potrawy za pomocą technik powszechnie stosowanych w gastronomi molekularnej. Oprócz spotkań praktycznych odbywają się również spotkania teoretyczne, mające na celu poszerzanie wiedzy z zakresu technologii gastronomicznej, chemii oraz fizyki. Koło zrzesza studentów, którzy wykazują chęć rozwijania umiejętności kulinarnych oraz badawczych.

TEATR MAŁE MI „SZYDEŁKOWA SZOPKA BABCI KLARY”

Przy pomocy Włóczki i Szydełka Babcia Klara wyczarowała wszystkie postaci znane z tradycyjnej szopki.
Jest tu Dzieciątko, Maria, Józef, są Trzej Królowie, Pasterze, Zwierzęta i… duuużo Aniołów.

Aktorki Teatru Małe Mi ożywiają wszystkich bohaterów, opowiadając historię znaną od ponad 2 tysięcy lat. Jasełkowe przedstawienie z oryginalnymi lalkami, ze wspólnym śpiewaniem kolęd i pastorałek – wprowadza młodych widzów w niezwykły świat Wigilijnej Nocy.

DATA: 28.01.2014 – środa
GODZINA: 14:30
CZAS TRWANIA: 45 minut
WIEK: dla dzieci od lat 2 do 102
MIEJSCE: Krzywy Komin
CENA: wstęp wolny

SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKIE DZIECI DO CRZ KRZYWY KOMIN!

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama