Przyjrzyj się pszczołom z bliska. Warsztaty we Wrocławiu

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-29 21:49 | Zmodyfikowano: 2017-07-29 21:50
A|A|A

„Wrocław – łączy nas ciepło!” to nie kolejny nudny zielony projekt – o nie! Żonglujemy ekologicznymi zagadnieniami, aby dzieciaki wyniosły z warsztatów jak najwięcej wiedzy i doświadczenia, a to wszystko nie poprzez nudne wkuwanie, lecz poprzez świetną zabawę. Już po raz kolejny Fundacja OPEN MIND zaprasza dzieci w wieku od 8 do 13 lat do wspólnego eko-działania. 8 sierpnia w CRZ Krzywy Komin poznamy niesamowity świat pszczół!

Nawet nie wyobrażacie sobie, jak ważne w naszym życiu oraz w funkcjonowaniu całego ekosystemu, są pszczoły. To właśnie od ich działalności zależy choćby, czy na wiosnę zakwitną kwiaty, czy latem zasmakujemy pysznych czereśni, a jesienią upieczemy jabłecznik z owoców dorodnych jabłoni.

Te wyjątkowe owady zapylają aż trzy czwarte roślin, które codziennie spożywamy! Podczas nadchodzących warsztatów zastanowimy się nad różnorodnymi rolami, które pszczoły pełnią w przyrodzie. Poznamy budowę domów pszczół i przyjrzymy się ich życiu z bliska, dzięki szklanemu ulowi.

Dowiemy się również, na czym polega praca pszczelarza, jakie narzędzia są mu niezbędne, a także czym jest pszczelarstwo miejskie. Nie zapomnimy o omówieniu ekologicznych niebezpieczeństw, coraz częściej zagrażającym pszczółkom.

Warsztaty potrwają około 60 minut. Do wyboru trzy godziny: 10:00-11:00, 11:00-12:00, 12:00-13:00.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama