Znamy szczegóły wrocławskich maratonów (Posłuchaj)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-02-19 15:45 | Zmodyfikowano: 2015-02-19 15:47
A|A|A

fot. Anna Mikołajczyk

Na biegaczy czeka nieco zmieniona trasa. Ma być szybsza i łatwiejsza. Nie oznacza to jednak, że maraton straci na atrakcyjności, zapewnia dyrektor imprezy - Wojciech Gęstwa.Podczas półmaratonu na uczestników czekają dodatkowe atrakcje. W dniu imprezy na wrocławskich mostach będą odbywały się różne aktywności twórcze. Wszystko to za sprawą programu „Mosty”, realizowanego w ramach Europejskiej Stolicy Kultury Wrocław 2016.Biegacze będą mieli do pokonania osiem mostów: Szczytnicki, Grunwaldzki, Sikorskiego, Mieszczański, Uniwersytecki, Piaskowy, Młyńskie i Pokoju.

Na uczestników imprezy czeka pamiątkowy medal. Nietypowy, bo dwuczęściowy. Co za tym idzie, żeby zdobyć pełny kruszec, którego motywem przewodnim jest krasnal, trzeba wystartować w obu maratonach.Najlepsi poza medalem mogą liczyć także na gratyfikacje finansowe. W tym roku zarówno w maratonie jak i półmaratonie wprowadzono nowe klasyfikacje: dla najlepszych polskich biegaczy i biegaczek, oraz wspólna klasyfikacja dla organizatorów biegów i dziennikarzy sportowych.

Nagrody finansowe:

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w półmaratonie
I miejsce – 3000zł
II miejsce – 2500zł
III miejsce – 2000zł
IV miejsce – 1500zł
V miejsce – 1000zł

Najlepsza Polka i najlepszy Polak w maratonie
I miejsce – 5000zł
II miejsce – 4000zł
III miejsce – 3000zł
IV miejsce – 2000zł
V miejsce – 1000zł

Zgłoszenia udziału w biegach przyjmowane są drogą elektroniczną, poprzez formularz, który znajduje się na stronie internetowej maratonu www.wroclawmaraton.pl oraz półmaratonu www.pol.maraton.pl

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama