Wygrana piłkarzy Zagłębia na obozie w Turcji (ZOBACZ)

Piotr Pietraszek/Zagłębie Lubin SA | Utworzono: 2015-02-26 19:45 | Zmodyfikowano: 2015-02-26 19:45

Pierwotnie rywalem lubinian miał być Rubin Kazań. Rosjanie skrócili jednak pobyt w Turcji i zespół Piotra Stokowca zagrał ostatecznie z 12. drużyną uzbeckiej ekstraklasy. Czwartkowe spotkanie było popisem...Piątków. Łukasz otworzył wynik przed przerwą, a po zmianie stron skutecznością zaimponował Krzysztof Piątek, który w niespełna 20 minut ustrzelił hattricka.

Mecz toczył się pod dyktando Miedziowych. W 29 minucie po akcji Miłosza Przybeckiego najlepiej w zamieszaniu podbramkowym odnalazł się Łukasz Piątek. Zagłębie objęło prowadzenie, ale straciło Sebastiana Boneckiego, który nabawił się kontuzji w tej sytuacji.

W drugiej połowie stroną dyktującą warunki gry nadał byli pierwszoligowcy z Dolnego Śląska. Swojej szansy na gola szukał wciąż Krzysztof Piątek, którego strzał głową w 49 minucie obronił bramkarz rywali. Worek z bramkami rozwiązał się między 61 a 79 minutą. Trzykrotnie na listę strzelców wpisał się Krzysztof Piątek. Przy dwóch pierwszych trafieniach asystowali odpowiednio Adrian Rakowski i Eryk Sobków, trzeci gol padł po indywidualnej akcji Piątka.

Jedyną bramkę lubinianie stracili w 80 minucie po rzucie karnym.