Pierwsza wygrana piłkarzy Zagłębia Lubin w Turcji

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2020-01-23 20:10

Podopieczni trenera Martina Seveli otworzyli wynik w 23. minucie spotkania. Na listę strzelców wpisał się Słoweniec Rok Sirk, który skutecznie dobił piłkę po wcześniejszym strzale Damjana Bohara.

10. aktualnie zespół polskiej ekstraklasy prowadzenie podwyższył tuż po zmianie stron. Akcję rozpoczął Matyas Tajti, Kacper Chodyna idealnie podał do Filipa Starzyńskiego, który pokonał rumuńskiego bramkarza.

Zagłębie ustaliło wynik osiem minut przed końcem regulaminowego czasu gry. Niezwykle efektownego gola zdobył Patryk Szysz, który trafił do siatki po strzale nożycami.

Dla lubinian było to drugie spotkanie podczas zgrupowania w Turcji. Wcześniej Miedziowi przegrali 1:5 z Dynamem Moskwa.

Początkowo zespół trenera Seveli miał w planach cztery gry kontrolne podczas obozu w Belek, ale klub poinformował, że będzie jeszcze jedna dodatkowa - z kosowskim Dirta Gjilane. Poza tym Zagłębie czekają jeszcze spotkania z MFK Karvina (Czechy) i Beroe Stara Zagora (Bułgaria).

Zagłębie Lubin - Universitatea Craiova 3:0 (1:0)

Bramki: Rok Sirk 23, Fili Starzyński 49, Patryk Szysz 82

Zagłębie Lubin: Konrad Forenc - Kacper Chodyna (64 Alan Czerwiński), Bartosz Kopacz (64 Dominik Jończy), Lubomír Guldan, Damian Oko (46 Michał Bogacz) - Sasa Zivec (64 Bartosz Białek), Łukasz Soszyński (64 Patryk Szysz), Matyas Tajti, Filip Starzyński, Damjan Bohar - Rok Sirk (64 Olaf Nowak).