Egzamin gimnazjalny 2015 (ARKUSZE)

Leszek Mordarski | Utworzono: 2015-04-21 10:00 | Zmodyfikowano: 2015-04-21 13:05
A|A|A

Zdjęcie nadesłane do naszej redakcji przez zaniepokojoną mamę

ARKUSZE EGZAMINACYJNE ZNAJDZIECIE TUTAJ

Nie dostaliśmy informacji o jakichkolwiek zakłóceniach w jego przebiegu - poinformował Radio Wrocław szef Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej we Wrocławiu Wojciech Małecki. Egzamin składa się z dwóch części. O godz. 10.00 dobiegł końca godzinny test z historii i wiedzy o społeczeństwie. Od godz. 11.00 egzamin z języka polskiego. Na jego rozwiązanie uczniowie dostali półtorej godziny.

Wszyscy którzy podchodzą do egzaminu zdają, ale to ile punktów zdobędą, ma znaczenie w rekrutacji do liceum. W środę część przyrodnicza i matematyka. W czwartek języki obce.

W szkole numer 30 przy ulicy Jantarowej we Wrocławiu do sprawdzianu zasiadło blisko 160 uczniów. Po wyjściu z sali większość zgodnie mówiła, że zadania nie były dla nich trudne:

Do egzaminu szykowali się nie tylko uczniowie ale także nauczyciele, którzy byli w szkole już o godz. 5.00 - mówi dyrektor Magdalena Synal. Niestety, jedna dziewczynka się spóźniła i nie została wpuszczona na salę egzaminacyjną...

Na całym Dolnym Śląsku do egzamin zdaje 24 tysiące uczniów. OKE we Wrocławiu po godz. 12.00 zamieści na swojej stronie internetowej arkusz egzaminacyjny z pierwszej części testów. Około godz. 15.00 znajdzie się na niej arkusz z II części.

Na Dolnym Śląsku egzamin pisze 24,5 tysiąca gimnazjalistów, we Wrocławiu nieco ponad 4,5. Po raz pierwszy podczas egzaminu uczniowie dostają naklejki z indywidualnym kodem i swoim peselem. Muszą je umieścić na swoim arkuszu testowym. Egzaminy potrwają do 23 kwietnia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama