Uczniowie zdający egzamin mają stawić się we wrocławskich szkołach

Joanna Jaros, PP | Utworzono: 2019-04-09 17:45 | Zmodyfikowano: 2019-04-09 17:45
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Mimo informacji o brakach w komisjach egzaminacyjnych, uczniowie zdający egzamin, mają stawić się w szkołach. - Takie zalecenie wysłała Centralna Komisja Egzaminacyjna - tłumaczy Piotr Świędrych, dyrektor Okręgowej Komisji we Wrocławiu:

Okręgowa komisja działa zgodnie z planem. Rano do szkół trafią arkusze egzaminacyjne. Dyrektorzy mają je odebrać. Gdy okaże się, że egzaminu nie ma, należy sporządzić protokół i odesłać koperty z powrotem. Uczniowie, którym uda się napisać testy, nie muszą się obawiać, że nie będzie miał ich kto sprawdzić. - Do tych czynności nauczyciele są zatrudniani odrębnie, poza etatem - wyjaśnia Piotr Świędrych,

Uczniowie szkół, w których końcowy test się nie odbędzie, napiszą go w terminie dodatkowym, czyli 3 czerwca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~wrocławianin
2019-04-10 09:34:15
z adresu IP: (178.235.xxx.xxx)
Ocena: 15
POpierani przez Sutryka, Schetynę, ... nauczyciele zgotowali swoim wrocławskim uczniom test życia. Możesz wierzyć i to nie zawsze tylko swoim rodzicom. Jakąkolwiek jeszcze istniejąca wiarygodność stracili wrocławscy nauczyciel podpuszczenie przez realizujący swoje cele polityczne ZNP. W dalszej rodzinie jedno dziecko poszło dzisiaj na test z informacją od rodziców że do wczoraj komisja nie była jeszcze kompletna i że test może się odbyć lub nie. Oby się odbył. ZNP należy wystawić rachunek za koszty poniesione przez dzieci, rodziców, firmy zatrudniające ich rodziców, agendy Wrocławia, nauczycieli, dyrektorów szkół i ich personel, całą Polskę. Koszty materialne są do wyliczenia, nawet dokładnego. Niematerialne koszy społeczne, psychiczne, zdrowotne są ogromne i nie do oszacowania.
~reda
2019-04-10 06:52:07
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 13
W roku ubiegłym, Trybunał Konstytucyjny Niemiec, odrzucił skargę czterech nauczycieli i tym samym zdecydował, że niemieckich urzędników państwowych obowiązuje nadal zakaz strajkowania. „Urzędnicy państwowi walcząc o wyższe uposażenia czy lepsze warunki pracy zasadniczo nie mają prawa strajku” – brzmiało orzeczenie niemieckiego TK. W uzasadnieniu tej decyzji, przewodniczący Trybunału Andreas Vosskuhle wskazał m.in.: „prawo strajku dla urzędników wywołałoby reakcję łańcuchową, jeśli chodzi o status urzędnika oraz prowadziłoby do naruszenia fundamentalnych zasad bycia urzędnikiem państwowym”. Wskazano również, że „Urzędnicy, będąc w szczególnym stosunku lojalnościowym wobec państwa, powinni w każdym momencie, również w przypadkach kryzysowych, być do dyspozycji. W zamian za to mogą oni korzystać ze szczególnych przywilejów. Status urzędniczy przyznawany jest im na całe życie, posiadają oni prawo do odpowiedniego wynagrodzenia, a państwo na zakończenie kariery zawodowej zapewnia im emeryturę. Mogą też liczyć na pomoc wtedy, kiedy zapadną na jakąś chorobę. Przyznanie im prawa do strajku zrównałoby ich z innymi pracownikami”. Niemieccy sędziowie TK wskazali też, że znaczenie systemu oświaty dla państwa powoduje, że nie można znieść zakazu strajkowania dla nauczycieli. Podkreślili przy tym zgodność niemieckiego systemu prawnego w tym względzie z orzeczeniami Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który mówi o obowiązującym urzędników państwowych, całkowitym zakazie strajkowania, przy dopuszczalności działalności związkowej . Niemiecki Związek Nauczycieli był usatysfakcjonowany orzeczeniem TK, ale jego działacze przypomnieli jednocześnie: „Nie chcemy prawa do strajku, ale większego prawa do konsultacji" . Za: dw . com
~rodzic
2019-04-09 22:02:00
z adresu IP: (87.99.xxx.xxx)
Ocena: -2
Egzamin będą sprawdzać księża i katechetki oraz emerytowani pedagodzy. Boję się wyników po takich konowałach. Dramat!!!!!!!!!!
~WROClove
2019-04-09 21:42:14
z adresu IP: (89.76.xxx.xxx)
Ocena: 21
Uczniowie powinni pozwem zbiorowym ,,podziękować,, za ten dramat jaki Im zgotowali pseudo nauczyciele !
~joan
2019-04-09 21:05:34
z adresu IP: (83.26.xxx.xxx)
Ocena: 9
A co z sytuacją, kiedy ci, którzy jutro napiszą będą podważali wyniki, bo ci, którzy napiszą w czerwcu mają na powtarzanie półtora miesiąca dłużej od n ich....
~Rodzic
2019-04-09 20:36:25
z adresu IP: (178.43.xxx.xxx)
Ocena: 12
"Uczniom, którym UDA się napisać test..." dramat czego my dorośli dostarczamy dzieciom i jak się wytlumaczymy z odpowiedzialnosci.
~////
2019-04-09 19:12:30
z adresu IP: (37.8.xxx.xxx)
Ocena: 2
A kto je będzie sprawdzał? Zalewska?