Nietypowe inwestycje sportowe na Dolnym Śląsku (POSŁUCHAJ)

Michał Wyszowski | Utworzono: 2015-07-09 07:45 | Zmodyfikowano: 2015-07-09 07:45
A|A|A

fot. materiały prasowe

W Nowej Rudzie postawili na ściankę wspinaczkową. Działa zaledwie od kwietnia, a już stała się frekwencyjnym hitem. To najwyższa zewnętrzna ścianka wspinaczkowa w Polsce – mierzy 60 metrów. Miasto na przerobienie byłego szybu górniczego wydała ponad dwa i pół miliona złotych. Nie ma wątpliwości, że było warto. Ścianka przyciąga wspinaczy z całej Polski, a także z Czech. Instruktor Marcin Skrzypiński, mówi, że ludzi jest tak dużo, że czasem muszą odmawiać.

Dla mniej zaawansowanych przygotowano mierzącą ponad dwadzieścia metrów trasę wewnątrz szybu. Cały obiekt przystosowany jest do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Profesjonalny tor wrotkarski to natomiast propozycja Dusznik-Zdroju. Jego budowa rozpocznie się jeszcze w te wakacje. Miasto wyda na niego milion dwieście tysięcy złotych, połowa tych środków pochodzi z ministerstwa sportu. Burmistrz Piotr Lewandowski podkreśla, że to nie jest fanaberia, tylko poważna inwestycja.

Duszniki-Zdrój mają jeden z najlepszych klubów w Polsce, a do uzdrowiska chcą ściągnąć zawody światowej rangi. Taki tor, to jedna z trzech tego typu inwestycji w Polsce. Zimą ma służyć za lodowisko.

Posłuchaj całego materiału:


 

 

 

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama