Jacek Kiełb Show! Śląsk wygrał z NK Celje 3:1 (Wideo)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-07-09 19:36 | Zmodyfikowano: 2015-07-09 19:36

Zapis relacji live

Śląsk od początku stara się dyktować warunki. Dużo dośrodkowań w pole karne, ale Matic Kotnik nie musiał jeszcze interweniować.

W 11 minucie trener Tadeusz Pawłowski przeprowadził pierwszą zmianę. Z powodu urazu boisko musiał opuścić Flavio Paixao. W jego miejsce pojawił się Krzysztof Ostrowski.

Minęła 20 minuta, a celnego strzału na bramkę z którejkolwiek strony jak nie było tak nie ma. Wszystko blokują obrońcy.

Czas oczekiwania skończył się w 26 minucie. Wrzuconą z lewej strony piłkę, dobrze zgrał Krzysztof Ostrowski, wykładając ją wręcz idealnie na 16 metr do Pawła Zielińskiego. Obrońca Śląska strzelał prawym półwolejem, ale mocno chybił.

NK Celje odpowiedział w 28 minucie. Sporo miejsca miał Ivan Firer i zdecydował się na strzał z dystansu. Piłka przeleciała obok lewego słupka bramki Mariusza Pawełka. To było groźniejsze uderzenie niż wcześniejsza próba gospodarzy.

W 31 minucie goście znów próbowali szczęścia z dystansu. Tym razem Pawełek musiał interweniować, ale lekkie uderzenie Danijela Miskicia nie sprawiło trudności bramkarzowi Śląska.

We Wrocławiu bramek nie ma, ale te padają w Białymstoku. Inny z naszych przedstawicieli, czyli Jagiellonia - prowadzi z Kruoja Pokroje 1:0 po golu Macieja Gajosa z 4 minuty. Ten mecz rozpoczął się o 20.30.

35 minuta i najlepsza szansa Śląska. Dośrodkowanie z prawej strony na pole karne do Jacka Kiełba. Były piłkarz Korony dołożył głowę, ale posłał piłkę nad poprzeczką.

Do przerwy Śląsk - Celje 0:0. Wrocławianie starają się zagrozić rywalom głównie poprzez dośrodkowania, ale strachu w oczach gości nie widać. Co słychać w Białymstoku? Jagiellonia podwyższa na 2:0. Gola w 8 minucie zdobył Karol Świderski. Zespół Michała Probierza już przeszedł przez próg drzwi z napisem druga runda eliminacji Ligi Europy.

O tym co działo się w pierwszej połowie zapomnieliśmy już tuż po gwizdku sędziego rozpoczynającym drugą cześć meczu. W 47 minucie Krzysztof Ostrowski oddał płaski strzał w długi róg bramki Kotnika, a piłka wpadła tuż przy słupku! Śląsk Wrocław - NK Celje 1:0.

W 55 minucie mógł być remis. Z lewej strony tuż przed polem karnym dośrodkowywał Ivan Firer. Piłka trafiła na środek "szesnastki" do Sunny'ego Omoregie. Nigeryjczyk oddał strzał, który nieco sparował wychodzący Mariusz Pawełek, ale piłka szybowała w kierunku bramki. Tuż przed linią wybił ją głową Mariusz Pawelec.

Minutę później goście przekonali się w praktyce o powiedzeniu "niewykorzystane sytuacje się mszczą". Jacek Kiełb uderzył z szesnastki, jego strzał zablokował Klemencić, ale piłka szczęśliwie wróciła pod nogi piłkarza Śląska. Drugi raz Kiełb już się nie pomylił i umieścił piłkę niemal do pustej bramki! Śląsk Wrocław - NK Celje 2:0.

Chwilę przed golem, gospodarze mieli inną dobrą okazję. Sprzed pola karnego strzelał Tomasz Hołota, ale uderzył za wysoko.

W 60 minucie kapitan Celje - Blaz Vrhovec przymierzył z rzutu wolnego, ale piłkę nad poprzeczką przeniósł interweniujący jedną ręką Mariusz Pawełek.

W 72 minucie Śląsk mógł podwyższyć wynik. Z kontrą dwóch na dwóch wychodzili Kiełb i Grajciar, ale ten pierwszy zagrał za mocno i zamiast stuprocentowej sytuacji trzeba było wycofywać piłkę. Zza szesnastki uderzał Robert Pich, który posłał futbolówkę obok prawego słupka bramki.

Tempa nie zwalnia też Jagiellonia. W Białymstoku do przerwy już 4:0 dla gospodarzy. Dwa trafienia dołożył Patryk Tuszyński.

W 80 minucie Celje strzeliło honorowego gola. Po dośrodkowaniu z lewej strony piłkę tuż przed bramką gospodarzy dostał Ivan Firer i na raty pokonał Mariusza Pawełka. Śląsk - NK Celje 2:1.

W 83 minucie 18-letni Michał Bartkowiak trafił w słupek! Dwie minuty później groźnie było po płaskim strzale z rzutu wolnego w wykonaniu Toma Hateleya. Piłka po rykoszecie przeszła obok prawego słupka.

Na sekundy przed końcem regulaminowego czasu gry, prostopadłą piłkę przed polem karnym dostał Jacek Kiełb. Pomocnik gospodarzy wbiegł w szesnastkę i uderzył po długim słupku, obok bezradnego Kotnika! Śląsk - NK Celje 3:1

Takim wynikiem zakończyło się to spotkanie (dwumecz 4:1). Śląsk awansował do drugiej rundy eliminacji Ligi Europy w której zagra ze szwedzkim - IFK Göteborg. Pierwszy mecz 16 lipca odbędzie się we Wrocławiu. Rewanż w Szwecji tydzień później.

Do kolejnej fazy rozgrywek awansowała także Jagiellonia Białystok, która rozgromiła u siebie litewski Kruoja Pokroj 8:0 i w dwumeczu była lepsza 9:0. W drugiej rundzie polski zespół zmierzy się z cypryjską Omonią Nikozja.

Śląsk Wrocław - NK Celje 3:1 (0:0)

Gole: Ostrowski 46', Kiełb 56', 90' - Firer 80'

Śląsk Wrocław: Pawełek - Zieliński, Celeban, Pawelec, Dudu Paraiba - Hateley, Hołota - Flavio (11' Ostrowski), Grajciar, Pich - Kiełb

Ławka rezerwowych: Wrąbel - Ostrowski, Bartkowiak, Pałaszewski, Idzik, Dankowski, Machaj

NK Celje: Kotnik - Klemncić, Jakolić, Soria, Vidmajer, Vrhovec, Miskić, Klapan, Firer, Omoregie (57' Bajde), Mrsic.

Śląsk broni jednobramkowej zaliczki z pierwszego meczu. Wrocławianie wygrali w Celje 1:0 po golu Roberta Picha: