Blog Day 2015: Konkurs internetowych pamiętników

Marek Waligóra | Utworzono: 2015-07-29 10:20
A|A|A

W ubiegłym roku zgłoszono 144 pomysły. Wśród zwycięzców poprzednich edycji znalazły się m.in.: blog o wrocławskich kamienicach (www.wroclawskie-kamienice.blogspot.com), o zasadach bezpieczeństwa (www.kryzysowo.pl) czy prowadzony od 2010 roku blog kulinarny (www.kuchniawformie.pl).

Tegoroczne kategorie konkursowe to: Moda i Uroda, Kulinaria, Dolny Śląsk oraz Pasje i Twórczość, do której zgłosiło się już najwięcej uczestników.

Jedną z nich jest Paulina Basta, autorka bloga www.paulinabasta.com. Sama o sobie mówi: "– Jestem po to, by skłonić ludzi do myślenia. Myślenie pomaga. We wszystkim. Piszę głównie o pracy, samorozwoju i wszystkim tym, co dla ludzi aktywnych zawodowo jest ważne." Jej blog podzielony jest na trzy kategorie „Praca”, Życie” i „Kobieta”. Do decyzji o zgłoszeniu się do konkursu przekonała ją idea Blog Day

"Myślę, że przez takie inicjatywy uda nam się zintegrować środowisko blogerów, wymienić doświadczeniami, a w konsekwencji – nawzajem wspierać" – dodaje mówi Paulina Basta.

Ciekawą pasją dzieli się także Magda Jarczewska na blogu old kafel story (www.oldkafelstory.blogspot.com) fotografując i opisując wrocławskie kafle: "Zerkam do wnętrz klatek schodowych, kiedy tylko drzwi są otwarte lub przeszklone. Kafle, które czasem w nich znajduję, są zapomniane, ale mam wrażenie, że prężą się dumnie pod warstwą kurzu. Nie zdradzam dokładnego adresu, pod jakim można je znaleźć, żeby nie psuć innym przyjemności eksplorowania"

O tym, że postanowiła wziąć udział w konkursie, zadecydował skład Jury:

"Uwielbiam blog Jadłonomia, nie tylko ze względu na przepisy, ale też za klimat samych tekstów i przepiękne zdjęcia. Kiedy zobaczyłam nazwisko Marty Dymek na plakacie promującym Blog Day 2015, potraktowałam to jako znak i zgłosiłam old kafel story."

W konkursie bierze udział również Agnieszka Przybyłowicz, która podobnie jak Marta Dymek właśnie prowadzi blog o kuchni roślinnej: "Zdecydowałam się na bloga kulinarnego, głównie dlatego, by znajomi i rodzina mieli dostęp do moich wege przepisów. Świadomość, że ktoś chce skorzystać z przepisów – czyta, ogląda zdjęcia i pisze do mnie – to ogromna frajda! Do udziału ostatecznie przekonał mnie mąż" – przyznaje autorka www.wonmistont.com.

Wśród dotychczasowych zgłoszeń znalazły się strony poświęcone m.in. sztuce tatuaży, hodowli kotów, programowaniu, autorskim rysunkom czy e-czytnikom.

Blogi można zgłaszać do 2 sierpnia pod adresem zgloszenia@blogday.pl. Zwycięzca każdej z kategorii otrzyma statuetkę i bon zakupowy o wartości 500 zł ufundowany przez Pasaż Grunwaldzki.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama