Plaku ma zapłacić Śląskowi nie 40, a 20 tysięcy złotych

| Utworzono: 2015-08-19 17:01 | Zmodyfikowano: 2015-08-19 17:01

Najwyższa Komisja Odwoławcza PZPN po rozpoznaniu odwołania klubu WKS Śląsk Wrocław SA oraz odwołania zawodnika Sebino Plaku, zmieniła orzeczenia Komisji Ligi z dnia 15 kwietnia 2015 r. w sprawie nałożenia na zawodnika kar dyscyplinarnych w łącznej wysokości 40.000 złotych.

NKO postanowiła uchylić punkt 2 i 3 orzeczenia w zakresie wymierzenia wobec Zawodnika 2 kar dyscyplinarnych w wysokości po 10.000 zł każda w związku z nieusprawiedliwioną nieobecnością Zawodnika na treningu w dniu 25 lutego 2015 roku oraz w związku z naruszeniem obowiązku ścisłego wykonywania wskazówek i zaleceń trenerów oraz brak szczególnego zaangażowania w osiąganiu najwyższego poziomu sportowego.

Przypomnijmy 15 kwietnia Komisja Ligi nałożyła na Albańczyka karę za naruszenie zapisów kontraktu z wrocławskim klubem. Plaku miał zapłacić 40 tysięcy złotych. Co ciekawe, Śląsk żądał nawet wyższej kary. Zarząd wrocławskiego klubu domagał się łącznie aż 80 tys. złotych grzywny za cały szereg przewinień. Wytknął Albańczykowi między innymi spóźnienie się na zajęcia i ujawnienie na facebooku planów treningowych jakie stosował wobec niego sztab szkoleniowy. Śląsk oskarżył też zawodnika o brak zaangażowania w pracę treningową (klub nagrał filmik, na którym Plaku zamiast biegać, człapał). Komisja Ligi uznała te zarzuty za częściowo zasadne. Nałożyła na piłkarza karę o połowę niższą, niż wnioskował Śląsk.

Dziś NKO postanowiła ostatecznie, że Plaku musi zapłacić klubowi 20 tysięcy złotych.

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.