Szczypiornistki Zagłębia dwukrotnie lepsze od KPR-u

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-08-25 21:17 | Zmodyfikowano: 2015-08-25 21:17

Nietypowy pomysł dwóch sparingów rozgrywanych w jeden dzień sprawił, że spotkania miały inny niż regulaminowy wymiar.

Poranny mecz podzielony był na dwie połowy po 20 minut. To sprawiło, że rywalizacja toczyła się w szybkim tempie. Metraco Zagłębie Lubin pokonało KPR Jelenia Góra 30:23. Na taki wynik zanosiło się zresztą już do przerwy, kiedy to "Miedziowe" prowadziły 15:7. W zwycięskim zespole cztery zawodniczki miały 4 lub więcej bramek. Najczęściej - sześciokrotnie - do siatki trafiała Joanna Obrusiewicz.

Drugi sparing między tymi drużynami odbył się w hokejowym stylu. Szczypiornistki rywalizowały przez trzy tercje po 20 minut. Tylko w pierwszej części tego starcia oglądaliśmy wyrównaną walkę. KPR prowadził nawet 5:4. Po inauguracyjnej tercji zespół z Jeleniej Góry przegrywał już jednak 7:11. Pozostałe odsłony sparingu zwiększały dystans między zespołami. Ostatecznie Zagłębie wygrało z KPR-em po raz drugi, tym razem aż 36:24. Po 7 bramek zdobyły Kaja Załęczna i Sanja Premović