Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury

Radio Wrocław | Utworzono: 2015-09-02 17:25
A|A|A

W ramach projektu
“Islandia i Polska przeciw wykluczeniu z kultury”
Integracyjne bezpłatne warsztaty teatralne
dla młodzieży “Legendy polskie”

Teatr Gaflaraleikhúsið
Hafnarfirði 220, Islandia

7-11 września 2015
20 godz. warsztatów

Warsztaty teatralne będę miały charakter improwizacji teatralnej. Każdy uczestnik będzie miał niepowtarzalną możliwość wykorzystania wrażliwości, które w nim drzemią. Dialog między uczestnikami o różnych stopniach i rodzajach niepełnosprawności ułatwia sztuka, która jest uniwersalnym językiem. Nikt nie czuje się odizolowany, niepotrzebny, wycofany.

Metodyka warsztatów teatralnych:
Technika improwizacji teatralnej doskonale wpisuje się w warsztaty teatralne, w których biorą udział amatorzy w każdym wieku, także osoby z niepełnosprawnościami. Pozwala na stopniowe przełamywanie barier psychologicznych, wzmacnia relację w grupie, skłania do poszukiwania w sobie nowych wartości (różnorodne barwy głosu, rozwój wyobraźni, świadome zagospodarowanie przestrzeni, dialog ze sobą, z partnerem lub grupą na scenie).

Prowadzący warsztaty (aktor/instruktor) stopniowo wyłania z poszczególnych improwizacji stałe punkty, z których tworzy się działanie sceniczne. Dzięki temu, każdy członek grupy czuje się potrzebny i zaangażowany ponieważ jego pomysły i inwencja mają bezpośredni wpływ na kształt spektaklu.

Improwizacja polega nie tylko na działaniu fizycznym, ale również na zapisywaniu autorskich tekstów. Uczestnicy uruchomieni odpowiednio przez prowadzącego (relaksacyjna muzyka, stymulowanie wyobraźni, temat, który jej im bliski, atmosfera pełna przyjaźni i zaufania) zapisują wszystkie swoje pomysły, które później znajdują odzwierciedlenie na scenie.

Finansowane z funduszy EOG, pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii, oraz środków krajowych.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama