El. Euro 2016: Niemcy - Polska 3:1 (RELACJA)

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-09-04 20:44 | Zmodyfikowano: 2015-09-04 20:44

Jeszcze przed rozpoczęciem meczu z Niemcami dobre informacje dotarły do nas z Gruzji, gdzie tamtejsza reprezentacja pokonała Szkocję 1:0. Decydującego gola w 38 minucie strzelił Waleri Kazaiszwili. Ten wynik oznacza, że Szkoci nadal mają 11 punktów i zajmują trzecie miejsce w grupie. Czwarta w stawce Irlandia gra właśnie na wyjeździe z Gibraltarem.

Zaczynamy mecz! Pierwsza minuta i Polacy już dwukrotnie próbowali sforsować niemiecką defensywę - z prawego i lewego skrzydła - za każdym razem jednak bez zagrożenia.

W czwartej minucie Niemcy mieli swoją pierwszą okazję, ale rzut rożny wykonany przez gospodarzy możemy odnotować jedynie w statystykach.

Ależ było groźnie! Crossowe podanie na lewą stronę pola karnego, piłka została zgrana jeszcze do Karima Bellarabiego, a jego strzał po rykoszecie nieznacznie minął prawy słupek.

Goli jeszcze nie ma, ale jest pierwsza żółta kartka. W 8 minucie ukarany został nią Rybus za faul na Muellerze.

Gol dla gospodarzy. W 12 minucie kombinacyjna akcja Niemców. Z lewej strony pola karnego z klepki zagrali Hector z Bellarabim. Ten pierwszy tuż przy bramkarskiej piątce podał na środek do Thomasa Muellera, a ten trafił do pustej siatki. Polska przegrywa z Niemcami 0:1

W 17 minucie pierwszy celny strzał Polaków. Z linii pola karnego technicznie uderzał Grosicki, ale Neuer broni bez najmniejszego trudu.

Niestety 0:2. 19 minuta i solowa akcja Mario Goetze, który niepilnowany uderzył blisko słupka i Łukasz Fabiański po raz drugi musi wyciągać piłkę z siatki.

W 35 minucie mogło być już po meczu, ale na szczęście przed stratą bramki uchronili nas Fabiański i Glik. Polski bramkarz wybronił sytuację sam na sam z Muellerem, a nasz obrońca zablokował strzał Hectora.

Chwilę później zabójcza odpowiedź Polaków! Milik zagrał kapitalne podanie ze środka boiska na wysokość pola karnego do Kamila Grosickiego. Ten z lewej strony, zewnętrzną częścią stopy szybko dośrodkował do wbiegającego tuż przed "piątkę" Lewandowskiego. Napastnik Bayernu Monachium szczupakiem pokonał swojego klubowego kolegę Manuela Neuera. Wracamy do gry! Niemcy - Polska 2:1.

Zmiana w naszej reprezentacji. W 43 minucie z urazem schodzi Łukasz Piszczek, w jego miejsce pojawia się Paweł Olkowski.

To powinien być remis! W 45 minucie błąd Niemców, a konkretnie Neuera. Bramkarz źle wyprowadził piłkę z czego skorzystali nasi piłkarze i szybko ją przechwycili. Przed szansą stanął Lewandowski. Zawodnik Bayernu zdecydował się na strzelał z szesnastki, choć wydaje się, że mógł jeszcze trochę pobiec z piłką. Jego uderzenie na rzut rożny wybił Neuer. Po tym stałym fragmencie znów było groźnie. Lewandowski głową uderzał w kierunku lewego słupka, ale piłkę z linii bramkowej wybił Goetze.

Zaczynamy drugą połowę. Szybki rzut oka na drugi mecz w naszej grupie. Gibraltar przegrywa jak na razie z Irlandią 0:1. Gola w 27 minucie zdobył Cyrus Christie.

We Frankfurcie bez zmian, tymczasem Irlandia zaczyna strzelanie przeciwko Gibraltarowi. Prowadzi już 3:0. W 49 (z gry) i 51 (z karnego) minucie na listę strzelców wpisał się Robbie Keane.

Pierwsza zmiana w niemieckim zespole. Schodzi Karim Bellarabi - wchodzi Ilkay Gundogan. Za nami już 54 minuty gry.

57 minuta i pierwsza groźna akcja w drugiej połowie i to jaka! Słupek ratuje Polaków przed stratą gola. Chwile wcześniej po profesorsku Grzegorz Krychowiak zatrzymał dryblującego w polu karnym Gundogana. Niemcy zaraz odzyskali jednak piłkę, po czym prostopadłe zagranie trafiło do Goetze'go. Piłkarz Bayernu przy pierwszym kontakcie zdecydował się na uderzenie, ale jego techniczny strzał trafił w słupek.

Jak to nie wpadło? W polu karnym uderzył Lewandowski, jego strzał odbił Neuer, a piłka trafiła w stojącego tuż przed nim Grosickiego. Odbita od klatki piersiowej naszego zawodnika futbolówka o centymetry minęła słupek.

63 minuta i druga zmiana Adama Nawałki. Schodzi Krzysztof Mączyński, wchodzi Jakub Błaszczykowski.

Polacy walczą - strzelał Grosicki, ale zabrakło już trochę szybkości i siły, żeby lepiej skończyć tę akcję. 68 minuta i wciąż przegrywamy 1:2.

72 minuta i Fabiański staje na wysokości zadania. Hummels strzelał głową, a bramkarz Swansea zatrzymał piłkę tuż przed linią. Chwilę wcześniej nasz goalkeeper sparował piłkę po technicznym uderzeniu Oezila, a w sukurs przyszli mu obrońcy, którzy zażegnali niebezpieczeństwo.

Przydałaby się jakaś kontra Polaków. 78 minuta na zegarze i w ostatnich fragmentach Niemcy zamknęli nas na własnej połowie.

Tymczasem Irlandia strzela gola na 4:0. Wynik podwyższa Shane Long.

80 minuta, rzut wolny blisko pola karnego wykonywał Milik, ale jego dośrodkowanie nie trafiło na głowę żadnego z kolegów.

Po meczu. 82 minuta i przegrywamy już 1:3. Goetze wykreował okazje do strzału Mullerowi. Piłka odbiła się jeszcze od Kamila Glika, ale Fabiański instynktownie obronił ją nogami. Przy dobitce Goetzego był już bez szans.

Do końca spotkania gospodarze kontrolowali grę i mogli nawet podwyższyć wynik, ale dobra interwencja Fabiańskiego i dobre interwencje naszych obrońców zapobiegły wyższej porażce "Biało-czerwonych".

Po tym meczu Polska spadła na drugie miejsce w grupie. Do prowadzących Niemców tracimy dwa punkty. Do końca eliminacji pozostały trzy kolejki i w tej chwili Polacy są na pozycji dającej bezpośredni awans na Euro 2016:

1. Niemcy 16 pkt. 19-5 (bramki strzelone - stracone)
2. Polska 14 pkt. 21-6
3. Irlandia 12 pkt 16-5
4. Szkocja 11 pkt. 12-7
5. Gruzja 6 pkt 5-13
6. Gibraltar 0 pkt 1-34

Niemcy - Polska 3:1 (2:1)

Gole: Muller 12' Goetze 19' i 82' - Lewandowski 36'

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek (43' Paweł Olkowski), Kamil Glik, Łukasz Szukała, Maciej Rybus - Tomasz Jodłowiec, Grzegorz Krychowiak - Kamil Grosicki (83' Sławomir Peszko), Krzysztof Mączyński (63' Jakub Błaszczykowski), Arkadiusz Milik - Robert Lewandowski.

Niemcy: Manuel Neuer - Emre Can, Jerome Boateng, Mats Hummels, Jonas Hector - Bastian Schweinsteiger, Toni Kroos - Thomas Mueller, Mesut Oezil, Karim Bellarabi (53' Ilkay Gundogan) - Mario Goetze (91' Lukas Podolski).