Festiwal goli w Lubinie. Zagłębie zostało wiceliderem!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2015-09-18 21:18 | Zmodyfikowano: 2015-09-18 21:20

Pierwszą groźną akcję, w 8 minucie przeprowadziło Zagłębie. Po rzucie wolnym piłka powędrowała do Guldana. Bułgar przyjął ją sobie kolanem i od razu oddał strzał. Futbolówka poszybowała obok prawego słupka.

W 13 minucie na strzał sprzed pola karnego zdecydował się Kubicki. To był typowy piłkarski „szczur”. Piłka odbijała się lekko od murawy, ale ostatecznie minęła lewy słupek bramki i grę mógł wznowić Pilarz.
W 19 minucie błąd Huberta Wołąkiewicza (tuż przy murawie próbował przyjąć piłkę klatką piersiową) dał szansę Adrianowi Rakowskiemu na strzał z dystansu. Uderzenie nieznacznie nad poprzeczką.

Gol dla Zagłębia! Strzela go… piłkarz Cracovii. Z prawej strony pola karnego Krzysztof Piątek zagrał piętką do tyłu do Krzysztofa Janusa. Ten dośrodkował w okolice środka szesnastki, a tam pięknym szczupakiem popisał się Sreten Sretenović. Serb zagrał jak rasowy napastnik. 22 minuta: Zagłębie – Cracovia 1:0

Po objęciu prowadzenia moment dekoncentracji gospodarzy i pierwsza groźna akcja rywali. Urwał się Mateusz Cetnarski, wbiegł w pole karne i… strzelił obok lewego słupka.

Po tej sytuacji wszystko wróciło do normy, a tą w była przewaga Zagłębia. W 40 minucie Cotra i Janoszka przeprowadzili ładną dwójkową akcję przed polem karnym. Niestety dobre zagranie z klepki zakończyło się niecelnym strzałem Cotry, choć zabrakło niewiele.

Koniec pierwszej połowy: Zagłębie – Cracovia 1:0. Statystyki:

Tuż po przerwie gospodarze pokazali, że nie zadowolą się skromną wygraną. Z dystansu uderzał Cotra, ale jego mocny strzał przeleciał nad poprzeczką.

W 56 minucie Zagłębie podwyższyło wynik! Ponownie dośrodkowywał Janus. Tym razem była to niska wrzutka z prawej strony, która powędrowała w bramkarską piątkę. Tam Janoszka zgrał do stojącego obok Kubickiego, a ten z bliska dopełnił formalności i zdobył swojego pierwszego gola dla seniorskiej drużyny "Miedziowych". Zagłębie - Cracovia 2:0.

W 65 minucie Dąbrowski lekko trącił w polu karnym Zjawińskiego, a sędzia wskazał na wapno. Rzut karny na gola zamienił Mateusz Cetnarski strzelając w prawy róg. Konrad Forenc wyczuł jego intencje, ale nie sięgnął piłki. Zagłębie - Cracovia 2:1.

Ależ zrobił się mecz! Zagłębie podwyższa na 3:1. Kubicki zagrał z prawej strony pola karnego na lewo do Cotry, a ten bez przyjęcia oddał piłkę na środek do Krzysztofa Janusa. Pomocnik gospodarzy strzałem głową pokonał Pilarza. 67 minut gry za nami.

Nie ma chwili wytchnienia w 72 minucie z 20 metrów, z pierwszej piłki uderzył Kubicki. Pilarz przeniósł piłkę nad poprzeczką. Rzut rożny perfekcyjnie wykonał Janus. Jego wrzutka trafiła prosto na głowę Dąbrowskiego. Od 73 minuty Zagłębie prowadzi 4:1!

Niech ten mecz się nie kończy! Kolejny gol - tym razem dla gości. Dialliba z prawej strony w polu karnym wycofał na środek do Jendriseka, a ten na pełnej szybkości pokonał Forenca. 80 minuta: Zagłębie - Cracovia 4:2.

Koniec! Zagłębie wygrywa i zostaje wiceliderem Ekstraklasy!

Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2 (1:0)

Gole: Sreten Sretenović 22' (s), Jarosław Kubicki 56', Krzysztof Janus 67', Maciej Dąbrowski 73' - Mateusz Cetnarski 66' (k), Erik Jendrišek 80'

Zagłębie: Konrad Forenc - Aleksandar Todorovski, Ľubomír Guldan, Maciej Dąbrowski, Đorđe Čotra - 7. Krzysztof Janus (90' Karol Żmijewski), Jarosław Kubicki, Jakub Tosik, Adrian Rakowski (81' Łukasz Piątek), Łukasz Janoszka (85' Jarosław Jach) - Krzysztof Piątek.

Cracovia: Krzysztof Pilarz - Bartosz Rymaniak, Sreten Sretenović, Piotr Polczak, Hubert Wołąkiewicz - Dariusz Zjawiński (78' Erik Jendrišek), Miroslav Čovilo, Damian Dąbrowski, Mateusz Cetnarski, Bartosz Kapustka (62' Boubacar Dialiba) - Marcin Budziński (62' Łukasz Zejdler).