Remisy dolnośląskich zespołów w 1. lidze piłkarskiej

Robert Skrzyński | Utworzono: 2015-10-02 20:30

Żadnej z dolnośląskich drużyn nie udało się odnieść zwycięstwa w meczach 1. ligi piłkarskiej.

Miedź Legnica zremisowała na własnym stadionie z Wigrami Suwałki 0:0. W pierwszej połowie niewiele było groźnych sytuacji. Najlepszą okazję w zespole Miedzi miał po podaniu Łukasza Garguły, Valerijs Sabala, ale dobrą interwencją popisał się Hieronim Zoch.

Na początku drugiej połowy zespół Wigier powinien objąć prowadzenie, ale z rzutu karnego obok bramki Dawida Smuga uderzył Jakub Bartkowski. W końcówce Miedź miała kilka okazji, a przed szansą stanął Tadas Labukas, ale jego strzał został zablokowany.

Miedź Legnica - Wigry Suwałki 0:0

Miedź Legnica: Dawid Smug - Grzegorz Bartczak, Michał Stasiak (52' Adrian Łuszkiewicz), Tomasz Midzierski, Adrian Cierpka - Keon Daniel, Yannick Kakoko, Łukasz Garguła, Wojciech Łobodziński, Marek Gancarczyk (80' Marquitos) - Valerijs Sabala (64' Tadas Labukas).

Drugi dolnośląski zespół Chrobry Głogów zremisował na wyjeździe z liderem rozgrywek Dolcanem Ząbki 1:1.

Chrobry objął prowadzenie w 17. minucie. Sfaulowany tuż przed polem karnym został Wołodymyr Hudyma. Arbiter podyktował jednak "jedenastkę", którą sam poszkodowany zamienił na bramkę.  Dolcan wyrównał w 38. minucie. Sfaulowany został Piotr Petasz, a gola zdobył Paweł Tarnowski.

Po przerwie atakowali gospodarze. Dobre sytuacje mieli Daniel Feruga i Daniel Gołębiewski, ale nie potrafili zdobyć gola. Chrobry miał szansę w 77. minucie gdy po rzucie rożnym zablokowany został Łukasz Szczepaniak.

Dolcan Ząbki - Chrobry Głogów 1:1 (1:1)

Paweł Tarnowski 38k - Wołodymyr Hudyma 18k

Chrobry: Sławomir Janicki - Michał Ilków-Gołąb, Damian Byrtek, Michał Michalec, Adam Samiec - Damian Sędziak (87' Łukasz Bogusławski), Szymon Drewniak, Łukasz Szczepaniak, Wołodymyr Hudyma, Dominik Kościelniak (66' Michał Bednarski) - Maciej Górski (75' Paweł Wojciechowski).