Na dzień dobry Baku. Impel gra w siatkarskiej Lidze Mistrzyń

| Utworzono: 2015-10-29 06:19 | Zmodyfikowano: 2015-10-29 06:20
A|A|A

Impel Wrocław trafił do grupy E, gdzie przyjdzie rywalizować mu z Mistrzem Niemiec – zespołem z Drezna, Mistrzem Turcji – Fenerbahce Stambuł oraz Telekomem Baku, który został sukcesorem Rabity Baku – zespołu, który w 2015 roku zdobył Mistrzostwo Azerbejdżanu.

W obecnym składzie Impel Wrocław znaleźć można zawodniczki, które w swojej przeszłości grały w klubach, z którymi przyjdzie im zmierzyć się w Lidze Mistrzyń. I tak w zespole z Turcji w swojej karierze zagrała Kasia Skowrońska – Dolata, a ostatni sezon w Fenerbahce spędziła Kristin Hildebrand. Specyfika tureckiej ligi i specyficznej atmosfery podczas meczów nie będą z pewnością obce dla Caroliny Costagrande - ostatnie dwa sezony przyjmująca Impel Wrocław spędziła w zespole Vakifbank Stambuł.

Z Mistrzem Niemiec związana jest Magdalena Gryka, która z Drezna trafiła właśnie do Orlen Ligi. Wciąż w tym niemieckim mieście ma wielu fanów, którzy przyjdą dopingować ją podczas meczu Ligi Mistrzyń.

Specyfika ligi azerskiej polega na tym, że w lidze grają zespoły z jednego miasta – stolicy Azerbejdżanu. W Baku grały Lenka Dürr oraz Milena Radecka. Natomiast jeśli chodzi o sam Telekom Baku, tu trzeba wspomnieć o Katarzynie Skowrońskiej – Dolacie, która z Rabitą Baku dwukrotnie zdobyła mistrzostwo kraju. Po sezonie, z powodu problemów finansowych, Rabita przekształciła się w Telekom.

Impel swoje zmagania rozpocznie od meczu wyjazdowego z Telekomem. Początek tego spotkania o 14.00 naszego czasu. To będzie dopiero początek siatkarskiego maratonu dla wrocławianej. Już w sobotę bowiem Impelki pojawią się w Szczecinie, gdzie zmierzą się z aktualnym Mistrzem Polski – Chemikiem Police. Będzie to spotkanie drużyn ze szczytu tabeli Orlen Ligi.

Po powrocie do Wrocławia – 4 listopada, siatkarki podejmą wicemistrza Polski – PGE Atom Trefl Sopot. Następnie 9 listopada o kolejne ligowe punkty Impelki powalczą na wyjeździe z brązowym medalistą MP – zespołem z Muszyny. Dwa dni później we Wrocławiu, klub będzie gościć w ramach Ligi Mistrzyń drużynę z Drezna. W niedzielę 15.11.2015 ponownie w Hali Orbita, Impel Wrocław podejmie KS Pałac Bydgoszcz. Przełom października i listopada będzie zatem ogromnym sprawdzianem dla drużyny prowadzonej przez włoskiego szkoleniowca – Nicolę Negro.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama