Śląsk zremisował z Lechem 1:1 (RELACJA)

, Gregor Niegowski | Utworzono: 2015-10-31 15:45 | Zmodyfikowano: 2015-10-31 04:43

Przełamania nie było, ale jest punkt. Piłkarzom Śląska nie udało się przerwać serii meczów bez zwycięstwa, jednak po dobrym meczu zdołali zremisować z mistrzem Polski 1:1. Prowadzenie wrocławianom dał w 22. Flavio Paixao, który wykorzystał błąd bramkarza gości i z najbliższej odległości mocnym strzałem nie dał żadnych szans Burićowi. Stracona bramka podziała motywująco na zawodników Lecha, którzy jeszcze przed przerwą mogli wyrównać. Doskonałe okazje zmarnowali Gajos i Lovrencić. Po przerwie to Lech gościł częściej na połowie Śląska. Wrocławianie bronili się do 58. minuty. Wtedy świetną akcje przeprowadził Kasper Hamalainen. Fin przedarł się przez obronę Śląska, popędził z piłką do linii końcowej i jeszcze zdołał skutecznie dośrodkować na głowę Macieja Gajosa. Młody Lechita z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce. Lech atakował do ostatniej minuty, ale wrocławianom ostatecznie udało się wytrwać i uratować jeden punkt.

Tak relacjonowaliśmy to spotkanie:

1. Zaczynamy, Sędzia Marcin Borski rozpoczął spotkanie.
2. Rzut rożny dla Śląska i od razu dobra okazja. Wrzutka Grajciara w pole karne, spore zamieszanie, piłka spada pod nogi Kiełba, który jednak nie był w stanie oddać celnego strzału na bramkę.
6. Piłkarze Lecha utrzymują się przy piłce i starają się zagrozić bramce Śląska. Nie popisał się Piotr Celeban, który stracił piłkę w okolicach własnego pola karnego, na szczęście niebezpieczeństwo zażegnał Mariusz Pawelec.
9. Dobra akcja Śląska. Jacek Kiełb znalazł się na lewym skrzydle i świetnie dośrodkował w pole karne do wbiegającego Flavio. Portugalczyk zdołał oddać strzał ale obok bramki.
13. Próba z dystansu Hołoty, Burić na rzut rożny. Krótko wykonany stały fragment gry, centrował Dudu ale obrońcy Lecha bez większych problemów przerwali akcję Śląska.
14. Niebezpieczna kontra w wykonaniu Lecha. Hamalainen ruszył na bramkę Śląska, dostrzegł wychodzącego Pawłowskiego, ale podał niedokładnie.
17. Było bardzo groźnie pod bramką Śląska. Błąd Mariusza Pawełka. Do piłki dobiega Hamalainen, który strzela nad bramkarzem wrocławian. Piłkę z linii bramkowej wybijał Mariusz Pawelec.
22 GOOOOOL! FLAVIO. Tym razem błąd Jasmina Burica. Dośrodkowanie w pole karne, bramkarz gości wyszedł z bramki, nieudane piąstkowanie, do piłki dopada Portugalczyk, który mocnym strzałem nie dał Buricowi żadnych szans. Śląsk zasłużenie prowadzi z Lechem 1:0.
32. Rzut rożny dla Ślask, walczył o piłkę Kiełb, ale obrońcy Lecha na posterunku.
38. Gecov wpada w pole karne, oddaje piłke do Flavio Paixao, strzał skrzydłowego Śląska zblokowany.
42. Mogło być 1:1. Wrzutka w pole karne do Hamalainena, ten zgrywa piłkę do Gajosa, który strzela na bramkę Pawełka. Strzał zatrzymał się na ofiarnie interweniującym Celebanie. Było groźnie. Teraz to Lech jest częściej na połowie wrocławian.
45. Znów Lech w natarciu.  Hamalainen na skrzydło do Gajosa, ten do w biegającego w pole karne Lovrencica, skrzydłowy Lecha strzela jednak wprost w Pawełka. Po tej akcji sędzia zaprosił piłkarzy na przerwę.

45+1 KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY. ŚLĄSK WROCŁAW PROWADZI Z LECHEM POZNAŃ 1:0!

46. Rozpoczęła się druga połowa meczu.
48. Zieliński podawał do wychodzącego na czystą pozycje Kiełba. Napastnik Śląska był jednak na spalonym.
57. Szansa dla Lecha. Strzał z dystansu Szymona Pawłowskiego, piłka ociera się o Celebana i zmienia kierunek lotu. Świetna interwencja Pawełka.
58. Gol dla Lecha. Wyrównał Maciej Gajos. Świetną akcje przeprowadził Kasper Hamalainen, który przedarł się przez obronę Śląska popędził z piłką aż do linii końcowej i zdołał jeszcze dośrodkować na głowę Macieja Gajosa. Młody zawodnik z najbliższej odległości umieścił piłkę w siatce.
70. Centra Formelli zamieniła się w groźny strzał. Na posterunku Mariusz Pawełek
73. Mogło być 1:2. Minimalnie pomylił się Kasper Hamalainen. Na głowę Fina dośrodkowywał Szymon Pawłowski

77. Na boisko wchodzi Kamil Biliński w miejsce Jacka Kiełba.
81. Gajos strzał z rzutu wolnego, ale bardzo słabo. Pawełek bez problemów.
86. Lech atakuje. W polu karnym znalazł Arajuuri, jednak stoper Kolejorza uderzył bardzo niecelnie.
90+3. KONIEC MECZU. ŚLĄSK REMISUJE Z LECHEM 1:1

SKŁADY:

Trener Tadeusz Pawłowski dokonał aż 4 zmian w wyjściowej jedenastce. Szkoleniowiec wrocławian postawił w ataku na Jacka Kiełba. Tuż za nim zagra Peter Grajciar a na boki obrony wracają po pucharowej przerwie Dudu Paraiba i Piotr Zieliński.

Z kolei trener gości Jan Urban wystawił niemal identyczną jedenastkę, która przed tygodniem zwyciężyła w Warszawie Legię. Jedyną zmianą jest obecność w składzie Marcina Kamińskiego, który zastąpił kontuzjowanego Barrego Douglasa.

Śląsk Wrocław: Mariusz Pawełek - Paweł Zieliński, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dudu Paraiba - Flavio Paixao, Adam Kokoszka, Tomasz Hołota, Marcel Gecov - Peter Grajciar, Jacek Kiełb

Rezerwowi: Jakub Wrąbel - Krzysztof Ostrowski, Tom Hateley, Krzysztof Danielewicz, Kamil Biliński, Michał Bartkowiak, Kamil Dankowski

Lech Poznań: Jasmin Burić - Kebba Ceesay, Marcin Kamiński, Paulus Arajuuri, Tamas Kadar - Abdul Aziz Tetteh, Karol Linetty - Gergo Lovrencsics, Maciej Gajos, Szymon Pawłowski - Kasper Hamalainen

Rezerwowi: Maciej Gostomski, Tomasz Kędziora, Łukasz Trałka, Darko Jevtić, Dariusz Dudka, Denis Thomalla, Dariusz Formella.

Liczymy na przełamanie - mówił przed meczem drugi trener Śląska Paweł Barylski i dodał, że drużyna musi poprawić skuteczność i wykorzystać swoje okazje w spotkaniu z Lechem: