Pierwsze śliwki robaczywki. Śląsk - Lech 0:0

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2016-07-15 20:25 | Zmodyfikowano: 2016-07-15 20:27

92' Jeszcze ostatni zryw Śląska! Morioka z dystansu, ale na rzut rożny wybija Burić.

91' Pierwsza z trzech doliczonych minut już minęła.

90' Ostatnia zmiana także w Lechu. Kamil Jóźwiak wszedł za Dariusza Formellę.

89' Z urazem schodzi Alvarinho i od razu zmienia go Kamil Dankowski

88' To dla porządku jeszcze niedziela - 15:30 Zagłębie Lubin podejmie Koronę Kielce, a o 18.00 Cracovia zmierzy się z Piastem Gliwice. Kolejkę zamknie poniedziałkowy (18:00) mecz Termaliki Nieciecza z Arką Gdynia. My już nie możemy się doczekać kiedy sędzia Frankowski zakończy mecz we Wrocławiu.

86' Czy to była ostatnia próba zmiany wyniku? Robak dobrze znalazł Kownackiego w polu karnym, ale młody napastnik Lecha uderzył zbyt lekko by zaskoczyć Pawełka.

83' Druga zmiana w Lechu. Dawid Kownacki zastąpił Macieja Gajosa.

82' Z czystym sumieniem możemy sprawdzić co jutro zaserwuje nam Ekstraklasa. 15:30 Ruch Chorzów - Górnik Łęczna, 18:00 Wisła Kraków - Pogoń Szczecin, a o 20:30 Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok.

78' Śląsk - Lech w zmianach 2:1. Mariusz Idzik wchodzi za Petera Grajciara

75' Teraz zmienia Jan Urban. Radosław Majewski zastępuje Nicki Bille Nielsena.

72' Pierwsza zmiana. Roszady zaczyna Mariusz Rumak. Ostoja Stjepanović wchodzi za Filipe Goncalvesa.

68' Uspokajam, relacja się nie zawiesiła. Tu po prostu nic się nie dzieje.

60' Czym możemy się pocieszyć? W XXI wieku kiedy Śląsk podejmuje Lecha Poznań nigdy nie padł bezbramkowy remis. Ba, zawsze strzelano przynajmniej dwa gole.

56' 12400 kibiców ogląda dzisiejsze spotkanie.

54' Rober Gumny postraszył defensywę Śląska, ale broni Mariusz Pawełek

53' Zieliński bardzo ładnie zagrał do Grajciara, ale wykończnie tej akcji przez Słowaka w polu karnym... szkoda klawiatury.

50' Ryota Morioka z dystansu, ale obok słupka. To jednak dużo lepsza próba niż te z pierwszej połowy.

46' Zaczynamy drugą połowę. Tak wyglądały statystyki do przerwy (fot. Canal+Sport):

45' Koniec pierwszej połowy.

45' W końcu akcja Śląska po której kibice mogli podnieść się z miejsc. Łukasz Madej świetnie wszedł lewą stroną, umiejętnie przyjął i przytrzymał piłkę i uderzył prawą nogą. Wyciągnął się jak długi jednak Jasmin Burić i wybił piłkę na rzut rożny. Gdyby nie to byłoby piękne okienko.

42' Ryota Morioka przyblokowany wślizgiem w dogodnej sytuacji, ale do piłki dobiegł Peter Grajciar uderzył technicznie - to miał być rogal w okienko - ale piłka poszybowała nad bramką.

38' Nie ustaje napór Lecha. Maciej Gajos wrzucił z lewej strony na głowę Marcina Robaka, a piłka po jego strzale o centymetry minęła prawy słupek bramki.

37' Abdul Tetteth wypuścił Bille Nielsena. Duńczyk idealnie urwał się dwóm obrońcom Śląska i był sam na sam z Pawełkiem. Z lewego skrzydła w polu karnym zdecydował się na uderzenie, ale trafił w słupek. Piłkę minimalnie nogą musnął chyba Mariusz Pawełek. Gdyby nie ten rykoszet pewnie byłby gol.

35' Ryota Morioka z dystansu. Efekt? Bez niespodzianek. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

27' Pierwszy celny... no własnie mamy problem żeby nazwać to strzałem. Próbował sprzed pola karnego Paweł Zieliński, ale piłka bardziej turlała się w kierunku Jasmina Burica.

25' Maciej Wilusz spróbował prostym podbiciem uderzyć z dystansu, ale, że odległość była spora - dobre 30 metrów - to piłka poszybowała nad poprzeczką. Mariusz Pawełek kontrolował jej lot.

20' Posiadanie procentowe piłki na razie 56-44 na korzyść Lecha.

19' Znowu strzelają goście. Rzut rożny rozegrany przez Dariusza Formellę na głowę Marcina Robaka, ale Pawełek był dobrze ustawiony.

15' Swoją drogą urodzony 17 marca 1981 roku Mariusz Pawełek jest czwartym najstarszym piłkarzem Śląska, który zagrał w Ekstraklasie.

11' Mariusz Pawełek na raty i zadrżały serca kibiców. Strzelał z dystansu Tomasz Kędziora, bramkarz Śląska wypluł piłkę, ale na szczęście dla gospodarzy Bille Nielsen nie skierował futbolówki do siatki.

8' Tym razem rożny dla Lecha. W zmarnowanych stałych fragmentach remis 1:1.

6' Pierwszy stały fragment gry. Rzut rożny dla Śląska, ale absolutnie bez zagrożenia.

2' Pierwsza groźna akcja i od razu mógł być gol. Atakował Lech, z lewej strony piłkę wrzucił Nielsen, dośrodkowanie głową zamykał Marcin Robak, ale trafił prosto w Mariusza Pawełka.

1' Sędzia Bartosz Frankowski rozpoczyna mecz.

Na początek kibicowska wpadka... Miała być minuta ciszy ku czci ofiar wczorajszego zamachu w Nicei. Kibice Śląska (ci z kotła) nie uszanowali jednak tej chwili i woleli śpiewać klubowe piosenki.