Chrobry Głogów na koniec rundy przegrał z Arką Gdynia

| Utworzono: 2015-11-15 15:10 | Zmodyfikowano: 2015-11-15 16:28

Jedyną bramkę zdobył Paweł Abbott w 45. minucie spotkania. Był to przedostatni mecz rundy jesiennej. Do rozegrania pozostało jedynie zaległe spotkanie Zawiszy Bydgoszcz z Zagłębiem Sosnowiec, które zaplanowano na piąty grudnia.

Początkowo aktywniejszy z przodu był Chrobry, który już w 8 minucie mógł wyjść na prowadzenie. Piłkę po uderzeniu Macieja Górskiego odbił jednak bramkarz Arki Konrad Jałocha. W odpowiedzi po wrzutce główkował Alan Gelhorn Fialho, groźnie, lecz niecelnie. Końcówka pod względem siły rażenia należała już do przyjezdnych. W 31 minucie głogowian uratował słupek, gdy przymierzał Grzegorz Tomasiewicz. W 45 minucie ratunku już nie było. Gola do szatni zdobył zamykający akcję z dośrodkowaniem Paweł Abbott. Nawet nie było szans zareagować, bo sędzia zaraz potem odesłał drużyny do szatni.

Do końca Chrobry starał się odmienić losy meczu, nie można powiedzieć, że nie, jednak tak naprawdę to rywale byli bliżej zdobycia kolejnego gola, aniżeli głogowianie trafienia na remis. 0:2 mogło być w 63 minucie, a szansę na kolejną bramkę miał Abbott. Minął już Sławomira Janickiego, lecz w ostatniej chwili zmierzającą do bramki futbolówkę wybił Łukasz Bogusławski. Natomiast w 83 minucie z kilkunastu metrów piłkę ładnie posłał Rafał Siemaszko. Tym razem świetną paradą popisał się Sławomir Janicki.

CHROBRY GŁOGÓW - ARKA GDYNIA 0:1 (0:1)

0:1 Abbott 45

CHROBRY: Janicki - Ilków-Gołąb, Bogusławski, Byrtek, Samiec, Kościelniak (72 Hodowany), Malinowski (72 Michalec), Drewniak, Szczepaniak (60 Sędziak), Wojciechowski, Górski.

ARKA: Jałocha - Abbott (73 Siemaszko), Bozok (90 Wojowski), da Silva de Oliveira, Gelhorn Fialho, Łukasiewicz, Marcjanik, Tomasiewicz (75 Mosiejko), Stolc, Warcholak, Yussuff.

ŻÓŁTE KARTKI: Malinowski, Drewniak - Gelhorn Fialho, Tomasiewicz.

CZERWONE KARTKI: Siemaszko 90 (Arka - za drugą żółtą).

SĘDZIA: Tomasz Radkiewicz (Łódź).

WIDZÓW: bez udziału publiczności.

Tytuł "mistrza jesieni" zapewniła sobie Wisła Płock, która ma 34 punkty dwa więcej od Arki Gdynia i cztery więcej od Zagłębia Sosnowiec.