Ale niespodzianka! Piłkarze z Głogowa o krok od Ekstraklasy

Piotr Pietraszek, media klubowe | Utworzono: 2022-05-27 07:00 | Zmodyfikowano: 2022-05-27 07:00

Chrobry, grę w barażach zapewnił sobie zwycięstwem w ostatniej kolejce sezonu nad Zagłębiem Sosnowiec. Do baraży głogowianie przystępowali z szóstego miejsca. Faworytem półfinału był zespół Ryszarda Tarasiewicza. Gdynianie po kapitalnej wiośnie byli bliscy bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, ale na samym finiszu przegrali walkę o 2. miejsce w tabeli z Widzewem Łódź.

Od początku spotkania inicjatywa należała do gospodarzy. Dopiero w drugim kwadransie więcej przy piłce zaczęli się utrzymywać przyjezdni. W 41. minucie na stadionie w Gdyni zapanowała spora konsternacja. Prosty błąd przytrafił się obrońcom Arki - Martinowi Dobrotce i Gordanowi Bunozie, którzy minęli się z piłką, a z prezentu skorzystał Mateusz Bochnak. Sam wbiegł w pole karne dograł do nadbiegającego Dominika Piły, a ten z 3 metrów nie miał problemów ze zdobyciem bramki.

W drugiej połowie Arka szukała wyrównania, ale nie potrafiła sforsować zasieków obronnych głogowian. Chrobry groźnie kontratakował jak np. w 60. minucie, gdy w sytuacji sam na sam z Piłą górą okazał się bramkarz Kacper Krzepisz. 11 minut później zespół Ivana Durdjevicia po raz drugi cieszył się na stadionie w Gdyni. Wstrzelona w pole karne gospodarzy piłka spadła pod nogi Mikołaja Lebedyńskiego, a ten zdołał się obrócić i strzelić celnie do bramki rywali.

Pasmo nieszczęść Arki dopełniła druga żółta, a w efekcie czerwona kartka dla Słowaka Dobrotki, który w 89. minucie gry musiał opuścić boisko za celowe zagranie piłki ręką.

Po końcowym gwizdku radość głogowian była przeogromna, ale trudno się temu dziwić. W niedzielę to Chrobry powalczy o awans do Ekstraklasy, a przeciwnikiem drużyny z Dolnego Śląska, w kolejnym wyjazdowym spotkaniu, będzie Korona Kielce.

Półfinałowy mecz barażowy o awans do ekstraklasy: Arka Gdynia - Chrobry Głogów 0:2 (0:1)

Bramki: 0:1 Dominik Piła (41), 0:2 Mikołaj Lebedyński (71).

Arka: Kacper Krzepisz - Mateusz Żebrowski, Michał Marcjanik, Gordan Bunoza, Martin Dobrotka, Olaf Kobacki (79' Mateusz Stępień) - Hubert Adamczyk, Sebastian Milewski (72' Michał Bednarski), Adam Deja (79' Fabian Hiszpański), Christian Aleman - Mateusz Kuzimski (83 'Marcus Vinícius).

Chrobry: Rafał Leszczyński - Michał Ilków-Gołąb, Michał Michalec, Mavroudís Bougaidis, Marcel Ziemann - Mateusz Bochnak (83' Paweł Tupaj), Robert Mandrysz, Jaka Kolenc, Michał Rzuchowski (88' Mateusz Machaj), Dominik Piła (88' Dominik Dziąbek) - Mikołaj Lebedyński (77' Dennis van der Heijden).

żółte kartki: Deja, Dobrotka - Ziemann, Rzuchowski, Bochnak.
czerwona kartka: Martin Dobrotka (89. minuta, Arka, za drugą żółtą).

Sędzia: Szymon Marciniak (Płock). Widzów 6 433.